Перша леді відвідала Васильківський професійний ліцей

Ще вчора професійна освіта для дітей і молоді з особливими потребами здавалася великою проблемою, особливо для обласних та районних міст, не кажучи вже про віддалені куточки України. З одного боку, самі діти і батьки подекуди соромились, а здебільшого – просто не бачили для себе шляху соціалізуватися, стати успішними і навіть більше – відкрити власну справу.

Віднедавна все це стало можливим на базі Васильківського професійного ліцею, де успішно функціонує інклюзивно-ресурсний центр. Тут уже навчаються 25 дітей з особливими потребами. І все це, нагадаємо, не в столиці, а в районному центрі. Тут є і найсучасніше обладнання, і лабораторія. До речі, придбати допоміг народний депутат Ігор Кононенко.

«Саме це обладнання дасть нашим учням стартап працювати на роботодавців, або навіть відкрити власну справу», – хвалиться директорка закладу Людмила Постоленко, яка, до речі, свого часу сама закінчила Васильківський профліцей.

На сьогодні тут можна опанувати 18 робітничих професій: на базі 9 класів – кухар, офіціант, швачка, муляр, штукатур, водій, перукар-модельєр та майстер манікюру; на базі 11 класів – адміністратор, касир банку та навіть кондитер.

Опікуючись проблемами освіти для дітей і молоді з особливими потребами, під час свого нещодавнього візиту до Василькова Марина Порошенко разом з Ігорем Кононенком, керівництвом району та області завітали на невеличку екскурсію і до Васильківського професійного ліцею.

«Ось наші сучасні верстати, оверлоки та нова вишивальна машинка – її нам привезли буквально на днях, – заводить гостей в одне з приміщень Людмила Постоленко. – Сьогодні ми можемо шити тут будь-що – від пальто і костюмів до текстилю і сумок. Ми йдемо в ногу з часом і не відстаємо від сучасних французьких будинків моди. Ось експеримент третього курсу: учні відслідковують усі модні журнали, дивляться модні покази по телебаченню і на випускний екзамен шиють якусь свою модну річ. Ось у нас є речі, прикрашені камінчиками «сваровські».

Васильківський професійний ліцей має своє інтерактивне обладнання з сучасними програмами, які дозволяють освоювати навіть 3D-моделювання. В іншому крилі закладу відтворені готельні номери, де учні вчаться на покоївок, а простіше кажучи – тонкощам готельного бізнесу: як правильно прибирати номери, застеляти ліжка, пилососити килими. Цікаво ще й те, що всі меблі й текстиль для цих міні-готельних номерів учні й працівники робили власними руками. Тут, до речі, є і власний кейтеринг. Спеціально до дня відкритих дверей учні спекли смачні пиріжки, а другокурсниця, яка навчається на шоколадного майстра, вразила гостей смачними шоколадними цукерками, які по якості і смаку можуть позмагатися з солодощами «високої» ручної роботи.

В Україні склалася парадоксальна ситуація: батьки віддають останні гроші, щоб влаштувати дітей вчитися на юриста чи економіста, забуваючи про технічні професії, які зараз стають все більш популярними. До прикладу, в тій же Франції таких працівників дуже цінують, а ручна праця там коштує в рази дорожче. Саме тому, за словами народного депутата Ігоря Кононенка, нам є до чого прагнути – професійна освіта повинна вийти на новий рівень.

«А Васильківський ліцей – яскравий приклад того, як це має відбуватися. Підлітки та молодь навчаються на сучасному обладнанні, освоюють 3D-технології, основи тайм-менеджменту. Тут виховують адаптованих до сучасних викликів людей. Роботодавці мають шикуватися в чергу за випускниками, а ваш приклад мають наслідувати й інші освітні українські заклади цього спрямування», – підсумував Ігор Кононенко.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також