Рятувальники розповіли про результати аналізів води у Росі

Після витоку хімікатів в річку Рось було багато розмов щодо показників якості питної води на Білоцерківщині та у інших районах Київської області. Наразі з’ясувалося, що показники якості питної води у Білій Церкві знаходяться у межах норми. 

Всього у річку Рось вилилося не більше 10 літрів речовин. Про це повідомляє прес-служба ДСНС України. Також рятувальники повідомили, що згідно з попередніми результатами аналізу показників, всі хімічні, мікробіологічні, а також фізичні якості питної води в межах Білої Церкви на щастя не перевищують показників.

Наразі всі відібрані проби передані у лабораторії для більш детального аналізу. Орієнтовно результати цих досліджень фахівці очікують до кінця доби. Директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий розповів, що за рахунок багатокілометрового розведення ця кількість хімікатів не стала критичною. Також важливо й те, що у Рось у період с 5 до 10 червня надходили опади.

Станом на зараз Білоцерківський водозабір, на думку фахівців. закривати не має сенсу. Вилив хімікатів отримав 3 клас токсичності, це означає, що препарати, які потрапили до води, використовувалися для захисту рослин від хвороб.

Також фахівці Держпродпотребслужби тримають руку на пульсі та контролюють ситуацію з водою на Білоцерківщині. На вечір понеділка ознак шкоди середовищу не визначено. Але, незважаючи на це, білоцерківчан закликають утриматися від купання у річці, риболовлі та використовування води з Росі для сільгосппотреб.


Раніше «Столичний регіон» розповідав про вилив хімікатів у Рось у Вінницькій області.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також