У річці Рось на Київщині рівень води опустився нижче критерію маловоддя

За даними Укргідрометцентру, в липні та серпні водність річки Рось становить 13-15% від норми, що нижче критерію маловоддя.

Для забезпечення потреб населення Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось розробляє додаткові режими випуску води зі ставків, розташованих на річці. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось на сторінці в соцмережі Facebook.

Як повідомляється, Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось з червня підтримує штучно течію річки Рось, за допомогою інших водних об’єктів. На сьогоднішній день обсяг вироблення водосховищ склав 20,0 млн кубометрів. Однак, за даними Укргідрометцентру в липні і серпні водність річки Рось становить 13-15% від норми, що нижче критерію маловоддя.

Згідно з повідомленням, для стабільного забезпечення потреб населення розробляються додаткові режими роботи для ставків, яких в басейні річки Рось налічується близько 2200 шт., з зарегульованим об’ємом води 191 млн кубометрів. Вироблений обсяг буде задіяний для підтримки течії Росі.

Відзначається, що відповідно до вимог Водного кодексу України ст.45 «Обмеження прав водокористувачів», в разі маловоддя та інших передбачених законодавством випадках права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування з метою забезпечення охорони здоров’я людей. При цьому пріоритетність надається використанню вод для питних і побутових потреб населення, зокрема це водогосподарські питні водозабори міст Біла Церква, Умань, Богуслав, Миронівка та Корсунь-Шевченківський.

Як повідомляє прес-служба Держекоінспекції України, 19 серпня, реагуючи на звернення громадян, було проведено обстеження і відібрані проби поверхневої води річки Рось. При обстеженні берегової лінії масового замору водних живих біоресурсів не виявлено. Однак, Держекоінспекція запропонувала Регіональному офісу водних ресурсів річки Рось переглянути режим роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем річки Рось для зменшення загрози виникнення замору риби.


«Столичний регіон» раніше повідомляв про розванатаження першої баржі з кавунами на Київщині.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також