Реалізація медичної реформи на Васильківщині

 

В ході робочої поїздки по Київщині Ігор Кононенко навідався до амбулаторії села Барахти.

«Зараз ми опинилися на роздоріжжі – у нас є молодий та перспективний лікар, який приїздить сюди зі столиці, але немає умов проживання для нього. Якщо ми не вмотивуємо його хоча б службовим житлом, довго він сюди не наїздиться, бо нинішні зарплати, що не говори, такої «розкоші» не дозволять, – розповів головний лікар комунального закладу Васильківської районної ради «Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Ярослава Августинович. – Ігор Віталійович глибоко переймається нашими проблемами, завжди допомагає нам, тож і сьогодні хочемо звернутися до нього вкотре з проханням надати нам можливості для повноцінного втілення медичної реформи».

Ігор Віталійович уважно вислухав проблему і зазначив зі свого боку, що разом із впровадженням реформи поступово почнуть вирішуватися й проблеми з персоналом.

«Зараз розпочато підпис декларацій з лікарями і, за розрахунками, заробітна плата у лікаря на селі буде вищою, ніж у місті. Якщо зараз заманити лікаря в село майже неможливо, то за рік-два ситуація кардинально зміниться, і я впевнений, що до вас будуть проситися на роботу. За кожним пацієнтом закріплено від 385 до майже 1500 грн. на рік. Кошти перераховуватимуться на медзклад. І значну частина йтиме на зарплату лікарю. Скажімо, якщо це дітки віком до п’яти років, то максимальна сума становить 1480 грн, якщо пенсіонери, – майже 800 грн. Тому можна уявити, скільки коштів зможе отримувати лікар на селі», – пояснив Ігор Віталійович.

Село Барахти велике і досить розвинуте. Амбулаторія обслуговує більше двох тисяч пацієнтів із трьох населених пунктів. Зважаючи на це, постало питання про перенесення амбулаторії до більш просторого приміщення. Альтернативою нинішньому приміщенню стала стара шкільна майстерня, яка розташована за сто метрів від амбулаторії. Лікарі провели екскурсію, аби показати Ігорю Віталійовичу, наскільки важливим і правильним може бути таке розміщення амбулаторії. У відповідь на звернення народний депутат доручив розробити проект на реконструкцію.

«Кожна реформа, можна сказати, – це «мікрострес» для людей. Але я вам бажаю швидко адаптуватися, побороти усі негаразди і пам’ятати, що акцент медреформи спрямований на розвиток сільської медицини», – зазначив Кононенко.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також