Перший в Україні мобільний інклюзивний центр

Унікальний мобільний центр для розвитку дітей з особливими потребами подарував Василькову Благодійний фонд Ігоря Кононенка. 

У відкритті Васильківського міського інклюзивно-ресурсного центру та презентації пересувного ІРЦ взяла участь Марина Порошенко. 

Перша леді уважно оглянула всі спеціалізовані навчальні кімнати, поспілкувалася з дітьми, їхніми батьками та фахівцями центру міста Васильків.

«Це один з 41 ІРЦ, які з 1 вересня відкрилися в Київській області. Область є лідером по впровадженню інклюзивної освіти. Загалом по всій Україні відкрилося майже 400 подібних центрів – це вже потужна мережа. Ми відчуваємо підтримку держави, працюємо і рухаємося в сучасному, європейському напрямку», – зазначила Марина Порошенко.

Особливий інтерес викликав мікроавтобус, переобладнаний для навчання та розвитку дітей з особливими потребами.

Це перший в Україні мобільний інклюзивно-ресурсний центр «на колесах». Знаючи, скільки на Васильківщині дітей з особливими потребами, які просто не можуть дістатися до інклюзивно-ресурсних центрів, Фонд Ігоря Кононенка купив мікроавтобус та переобладнав його за останнім словом техніки. Цей мобільний центр, за словами Ігоря Кононенка, буде свого роду робочим кабінетом, де діти зможуть одночасно навчатися та проходити реабілітацію.

Першою новацію мобільної інклюзивної освіти протестувала васильківчанка Марина та її донька Марта. Дівчинка сказала, що пересувний центр наче казковий літак з доброю феєю на борту. Мікроавтобус обладнаний пандусом, а всередині – велика плазма з доступом до WiFi – це дозволяє навчати та розвивати дітей в інтерактивній ігровій формі. З кожною дитиною обов’язково працює практичний психолог, який індивідуально підбирає методи навчання та гри під кожну дитину.

Цей пересувний центр буде їздити по всьому району.

«Завдяки таким мобільним ІРЦ ми зможемо охопити всіх дітей з особливими освітніми потребами. На майбутнє ми будемо пропонувати його як типовий проект для всіх областей, особливо тих, що розташовані в гірських районах», – зазначила Марина Порошенко.

У Васильківському районі з 251 дитини з особливими потребами тільки 10 ходять в дитячі садочки. Це говорить про те, що батьки віддають дітей одразу до школи, не маючи змоги надати їм якісну реабілітацію та освіту. Мобільний реабілітаційний центр, який Фонд Ігоря Кононенка подарував Васильківщині, дасть батькам можливість навчати їх прямо за місцем проживання. В автобусі є сучасне інтерактивне обладнання, на якому можна провести діагностику і почати навчання у формі гри.

«Поспілкувавшись з батьками дітей з особливими потребами, я бачу, що такі пересувні центри дуже потрібні Україні, особливо віддаленим районам, містечкам та селам в гірській місцевості, де батьки просто не можуть кожного дня возити своїх дітей в інклюзивно-ресурсні центри. Тому дуже сподіваюся, що інші регіони підхоплять нашу ініціативу щодо впровадження таких пересувних мобільних ІРЦ. А на Київщині ми також будемо розвивати цей напрям, адже в області виявлено більше 16 тисяч дітей з особливими потребами», – зазначив Кононенко.

Директор Васильківського ІРЦ Владислава Храпунова була схвильована увагою поважних гостей і можливостями, які відкриваються перед дітками Васильківщини:

«У місті є 232 дитини з особливими потребами. Але з власного досвіду можу сказати, що не всі дітки виявлені. Уже 46 дітей у цьому році пройшли комплексну оцінку розвитку спеціалістами нашого центру. Вони будуть відвідувати наш центр для занять чи то з логопедом, дефектологом, психологом або реабілітологом тощо. До нас приходять діти від двох до 18 років. Батьки з нетерпінням чекали відкриття центру, і сьогодні для всіх нас велике свято»! – зазначила директор.

Новоспоруджений Васильківський ІРЦ – неначе розважальний клуб для дітей. Тут весело й дуже цікаво. Дітей зустрічають щирі й позитивні фахівці у світлих відремонтованих приміщеннях з найрізноманітнішим яскравим обладнанням для занять, які швидше нагадують захоплюючу пізнавальну гру. Не дивно, що діти не тільки залюбки приходитимуть сюди, а ще й іти звідти не захочуть! І це ще один приклад того, що Україна поступово набуває ознак європейської держави.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також