Мешканці Глевахи нарешті отримають безпечний перехід

Днями розпочнуться роботи по відновленню безпечного переходу.

Тисячі людей щодня ризикують життям, переходячи через трасу Київ-Одеса. Питання про спорудження безпечного переходу в Глевасі порушувалося ще з 2012 року та ніхто не міг його вирішити.

У минулому році мешканці Глевахи звернулися до народного депутата Ігоря Кононенка і у третій декаді липня вже розпочнуться роботи щодо реконструкції підземного переходу.

Шлях через трасу в селищі Глеваха – найбільш небезпечна ділянка дороги Київ-Одеса в області. Десятки людей потрапили під колеса транспорту, який мчить на космічній швидкості. Люди продовжують перебігати дорогу, але не з власної волі. Підземний перехід знаходиться в аварійному стані вже протягом багатьох років. Тому тисячі людей щодня ризикують життям, перетинаючи швидкісне шосе, адже іншого шляху немає. На тому боці небезпечної траси – лікарня та залізнична станція.

Голова сільради минулого року зізнався журналістам, що його люди можуть четвертувати за той перехід, але сам він нічого вдіяти не в змозі: ми не можемо витрачати бюджетні кошти на об’єкт, який до нашої ради не відноситься.

Після звернення громади Глевахи до народного депутата Ігоря Кононенка проблема, нарешті, почала вирішуватися. Нині ремонтні роботи об’єкта переходять у активну фазу.

Про це нашому кореспонденту в телефонній розмові повідомив керівник служби автодоріг Київської області Володимир Козак. За його словами, проблема безпечного подолання траси буде вирішена двома шляхами. По-перше, буде капітально відремонтовано наземний перехід. Там буде встановлено світлофор і нанесена дорожня розмітка. По-друге, планується реконструювати підземний перехід.

Ремонт переходів виконує турецька компанія ОНУР. За словами Козака, фінансуються ремонтні роботи кредитним коштом, що їх надав Міжнародний банк. Тому одним з головних контролерів якості й термінів виконаних робіт є Міжнародна федерація інженерів-консультантів FIDIC (International Federation of Consulting Engineers). Саме вони мають першими надати висновок, що роботи були виконані відповідно до всіх будівельних норм.

«Зараз триває підготовчий етап – потрібно отримати дозвіл на організацію об’їзду. Думаю, що через один-півтора тижня розпочнемо і до кінця поточного року ця проблема має бути вирішена», – відзначив Володимир Козак.

«Важливо, щоб не лише були виділені кошти, а й адекватно проведені роботи з реконструкції переходу. А їхню якість ми обов’язково проконтролюємо разом з громадою Глевахи!» – зазначив народний депутат Ігор Кононенко.

Коментарі

  Avatar for Прудникова Александра

  Олександр

  Хотілося б дещо розширити проблему “Шлях через трасу в селищі Глеваха – найбільш небезпечна ділянка дороги Київ-Одеса в області”
  Тільки за останні пів року на пішоходному переході біля перехрестя Калинівка-Путрівка цієї ж траси загинуло двоє дітей.
  Скільки людей та автомобілів постраждали на розвороті “Віта поштова”.
  Всі хто їде в Київ мало не щодня є свідками ДТП.

  В багатьох учасників руху трасою Київ-Одеса і мене зокрема складається враження що про беезпеку пішоходів і водіїв при проектуванні цієїї траси ніхто взагалі не думав.
  Або як завжди, все є на папері.

  Не поано було б керівникові служби автодоріг Київської області панові Володимиру Козаку трохи ширше дивитись на проблему.

  Avatar for Прудникова Александра

  Оксана

  Це все неправда. Я житель Глевахи. В переході проводились рем роботи в травні- червні

Залиште коментар

Читайте також