У Києві до річниці смерті активістки Катерини Гандзюк відбувається акція «Рік без Каті»

У Києві біля Офісу Президента проходить акція «Рік без Каті» до річниці смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомляє «Укрінформ».

На заході – більше 500 учасників, проте люди ще прибувають.

Також тут чергують правоохоронці, зокрема, представники поліції діалогу.

Окрім Києва, акція пам’яті Катерини Гандзюк проходить у більше ніж 40 містах України та світу.

Катерина Гандзюк – херсонська громадська активістка, депутат Херсонської обласної ради та Херсонської міської ради. З 2016-го – радник Херсонського міського голови та в.о. керуючої справами Виконавчого комітету Херсонської міськради.

31 липня 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою прямо біля її будинку у Херсоні. Жінка отримала опіки понад 30% тіла.

Напад на Катерину Гандзюк пов’язаний саме з її громадською діяльністю. Так, вона розповіла про корупційну схему, яка діє у відносинах між Національною поліцією і херсонською мерією. В результаті чиновник Управління захисту економіки в Херсонській області, якого вона звинуватила в корупції та здирництві, був звільнений. Також активістка відкрито виступала проти підтримки деякими організаціями, політиками і поліцейськими сепаратистських настроїв у Херсонській області.

Після нападу жінка три місяці провела в лікарнях, перенесла кілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.

Незадовго до смерті Катерина Гандзюк записала відеозвернення, в якому сказала: «Я знаю, що виглядаю погано, але точно знаю, що виглядаю краще, ніж в Україні виглядають справедливість і правосуддя». І нагадала, що не тільки вона, а ще 40 українських активістів стали жертвами нападів, їхні замовники досі не знайдені.

У червні 2019 року виконавці нападу на активістку були засуджені, але замовники і посередники досі не покарані.

Фото: 24tv.ua

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що мітингарів-ФОПів під Офісом Президента розігнали сльозогінним газом.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також