Міжнародний форум «Креативна Україна»: серія дискусій з Нищуком

На одному майданчику зібралися діячі культури, представники бізнесу і влади, щоб окреслити шляхи і механізми розвитку креативної економіки в країні

Серія дискусій, присвячених розвитку креативних індустрій, триватиме 8 і 9 листопада. Протягом цього часу експерти шукатимуть шляхи, які допоможуть сформувати державну політику в сфері культурних та креативних індустрій.

За словами віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубко, зараз йде робота над смарт-спеціалізацією регіонального розвитку. Особливу увагу в уряді хочуть приділити інструментам креативної економіки, які можна застосовувати в усіх областях країни.

«Я б хотів підкреслити, що для нас важливою є розробка однієї моделі, яка могла б бути використана всіма регіонами. Ми хочемо продемонструвати, як культура, архітектура і урбаністика впливають на розвиток регіонів. Цей форум допоможе в розвитку даного напрямку», – сказав Геннадій Зубко.

За словами міністра культури України Євгена Нищука, презентувавшого культурну політику на засіданні уряду, потрібно вийти за рамки традиційних уявлень про можливості культури і сфокусувати свою увагу на концепті креативного життя.

«Ми запропонували порушувати правила і позбутися деяких звичок, які заважають рухатися вперед», – говорить міністр.

Крім цього, він зупинився на одному з важливих питань, що розглядаються на форумі.

«Одна з дискусійних панелей стосуватиметься того, як працювати з навколишнім середовищем. Йтиметься про коректне ставлення до нашої спадщини разом з веденням сучасного будівництва. Я вважаю, що в кожному місті має бути окрема посада – дизайнер міста. Ця людина буде створювати як бренд і особистість мегаполісу, так і стежити за тим, щоб забудова не руйнувала навколишнє середовище, щоб у всіх будівельних компаній був концепт того, як вони працюють із середовищем в тому чи іншому місці. Це важливо, тому що у нас, на превеликий жаль, зараз забудова міст йде без розуміння, дуже хаотично, з великими руйнуваннями», – зазначив Євген Нищук.

Після обговорень у другій частині форуму планують показати презентації останніх тенденцій в розвитку дизайну, моди і книговидавництва. Також для присутніх проведуть бізнес-консультації і практичні воркшопи з міжнародними експертами.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також