Українці віддають перевагу безготівковим операціям

 

Через коронавірус і небажання контактувати із фізичними грошима, а також завдяки розширенню безконтактної платіжної інфраструктури українці стали більше користуватися платіжними картками.

Так, загальна кількість операцій (безготівкових та отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, в I кварталі 2020 року становила 1385,3 млн шт., а їх сума – 920,5 млрд грн. Порівняно з аналогічним періодом 2019 року кількість зазначених операцій зросла на 24,5%, а сума – на 15,6%.

При цьому за кількістю та сумою переважали саме безготівкові операції. Так, кількість безготівкових операцій становила 1 183,2 млн шт. (85,4% усіх операцій), а сума – 503 млрд грн, або 54,6% від суми усіх операцій із картками (торік, за підсумками першого кварталу, показник становив 49,7%), розповідає “Адвокат Права”.

Аналіз розподілу безготівкових операцій за їхніми видами свідчить: у січні–березні 2020 року, як і раніше, найбільша кількість операцій із використанням карток припадала на розрахунки в торговельних мережах – 50,3%, за сумою домінували перекази з картки на картку – 41,3% (середній чек однієї такої операції становив 1505 грн.).

Як зазначається, упродовж березня 2020 року видаткові операції (безготівкові та отримання готівки) було здійснено з використанням 53,4% усіх платіжних карток. Майже така ж частка платіжних карток, використаних для здійснення видаткових операцій, спостерігалася у січні (53,2%) та лютому (53,0%) цього року.

У НБУ повідомляють, що українцям подобається зручність, швидкість та безпечність безконтактних платежів (як з використанням безконтактних карток, так і за допомогою смартфонів та інших NFC-пристроїв), тому вони все частіше користуються безконтактними та токенізованими картками.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що “Поліцейський офіцер громади” буде в кожній ОТГ.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також