51 млн робочих місць в ЄС під загрозою

 

Майже 51 млн робочих місць в Європі під загрозою, оскільки COVID-19 прискорив автоматизацію роботи. Через сам COVID-19 у короткій перспективі постраждає 59 млн робочих місць. На стику, тобто робочі місяця, що постраждають і від автоматизації, і від пандемії, – 24 млн. Про це йдеться в дослідженні McKinsey Global Institute.

За сферами діяльності це стосується:

  • працівників торговельної діяльності – 14,6 млн робочих місць або 25% робочих місць в Європі;
  • працівників готельно-ресторанної сфери – роботу можуть втратити майже 8,4 млн осіб, 14% робочих місць.
  • працівників сфери будівництва.

Крім цього у звіті виділяють групи людей, які знаходяться в більшому ризику втратити роботу за іншими ознаками:

  • громадяни країн ЄС без вищої освіти;
  • молодь, віком 15-24 роки;
  • чоловіки.

Такий високий показник серед молоді пов’язаний з тим, що значна частка їх працює у сфері громадського харчування та доставки, яка саме потрапить під автоматизацію. Також більше роботу втратять чоловіки.

Як йдеться у дослідження, у жінок в середньому буде менший коефіцієнт звільнень. Частково тому, що більшість з них працюють у сфері охорони здоров’я, якої майже не торкнеться автоматизації.

Також, у дослідженні йдеться, що ринок Німеччини постраждає найбільше і без роботи залишаться майже 4 млн осіб або 8% працездатного населення країни. В Італії ситуація також буде критичною. Там без роботи можуть залишитися 2,5 млн осіб або 7% працездатного населення. У Польщі роботу втратять 2,3 млн осіб – це 9% працездатного населення країни.

Деформація ринку праці також посилить мобільність та міграцію. Населення переїжджатиме у мегаполіси для того, щоб знайти роботу. Проте це стосується тих, хто не може працювати віддалено. COVID-19 пришвидшив перехід на віддалену роботу, яка стане поширеною через 10 років. У дослідженні прогнозують, що кількість працівників, які працюють з дому в Європі зросте до 25% у 2030 р.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в Україні підписано перший договір концесії морського порту.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також