Що стримало інфляцію в першому півріччі 2020 року?

 

Хоча три місяці тому експерти прогнозували значне зростання цін вже з квітня, на 3-5% за квартал, інфляція виявилася набагато нижчою – за другий квартал все подорожчало в середньому на 1,3%.

Як роз’яснив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, серйозні корективи в прогнози вніс коронавірус: через епідемію та карантин скоротилося споживання товарів і послуг, що стримало зростання інфляції.

Нинішній рік не типовий у порівнянні з попередніми – ніколи раніше за всі роки незалежності в Україні не вводився тотальний карантин, який значно загальмував усі економічні процеси в країні, – аналізує Пендзин.

Як пояснює економіст, споживання впало, звідси і низький зріст цін. Наприклад, фрукти подорожчали наполовину, а природний газ подешевшав більш ніж на 40%, впали ціни на комунальні послуги, що частково врівноважилося в бюджеті споживача.

Голова Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко додав, що інфляцію стримала ще і жорстка монетарна політика Національного банку, який весь квартал утримував гривню від девальвації по відношенню до долара.

Коли грошей в економіці не вистачає, це стримує зростання цін. Другий чинник – ціни на продовольство підвищилися в нас трохи через те, що продукти подешевшали у світі. У нас це зниження статистично було нівельоване зростанням цін на фрукти через погодні умови. Але основну роль в уповільнення інфляції внесла пандемія та карантин. Коли люди втрачають роботу, коли у них падають доходи, то знижується споживання, ціни не ростуть або ростуть повільніше. Свій внесок у “спростування прогнозів” внесло й значне зниження цін на енергоносії – через припинення авіаперельотів у зв’язку з карантином попит на паливо, а потім і на нафту впав у рази, – роз’яснив Дорошенко.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в столиці стартували безкоштовні пішохідні екскурсії.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також