Як правильно паркуватися у дворах житлових будинків і біля будівель організацій

 

Як правильно паркуватися у дворах житлових будинків

В останні роки проблема паркування автомобілів стоїть дуже гостро. Зі збільшенням кількості машин претендентів на паркомісце стало набагато більше. Це стосується як стоянки в будні дні неподалік від місця роботи, так і парковки у дворі ввечері або на вихідних.

Багато водіїв кидають машини на тротуарах, у вузьких проїздах або на газонах, не турбуючись про незручності, які доставляють пішоходам та іншим автомобілістам. Дискомфорт для грають на майданчику дітей або протискуватися мам з колясками меркне на фоні небезпеки, яка загрожує через неможливість під’їхати медикам або пожежним в разі потреби.

Розберемося, як правильно паркуватися у дворах, і які штрафи за це передбачені.

Які правила дорожнього руху і паркування потрібно дотримуватися

Правила зупинки і стоянки транспортних засобів детально розписані в Правилах дорожнього руху. Зупинимося на правилах паркування, які стосуються житлових будинків і зон біля різних організацій.

  1. Стоянка на газонах заборонена. За правилами дорожнього руху, газоном вважається штучно засаджений ділянку. Тобто грядка з квітами біля будинку – це газон, а хаотично виросли бур’яни на узбіччі або у дворі – немає.
  2. Стоянка на тротуарах заборонена. Виняток становлять місця, позначені дорожніми знаками та розміткою
  3. На тротуарах легкові машини можуть бути залишені тільки в тому випадку, якщо для проходу людей залишається мінімум 2 метри
  4. На дорогах для проїзду інших транспортних засобів повинно залишитися мінімум 3 метри
  5. Стоянка заборонена другим рядом вздовж припаркованих автомобілів
  6. Стоянка заборонена на відстані менше 5 метрів від контейнерів для сміття
  7. Стоянка заборонена там, де залишений автомобіль унеможливлює рух інших машин або створює перешкоду пішоходам

Недотримання останнього пункту дуже часто зустрічається в житлових зонах, коли припарковані автомобілі заважають проїзду сміттєвозів та іншого транспорту.

Як правильно паркуватися у дворах житлових будинків

Які штрафи загрожують за порушення правил парковки

Відповідно до Адміністративного Кодексу України, порушення правил стоянки тягне штраф 255 гривень. За повторне порушення протягом року розмір покарання збільшується до 680 гривень.

Якщо автомобіль припаркований так, що заважає іншим транспортним засобам або пішоходам, штраф складе 510 гривень. А якщо, порушивши правила стоянки, водій створив аварійну ситуацію, то, крім штрафу, можна позбутися прав на півроку чи рік.

Які конкретні кроки треба зробити в боротьбі з порушниками правил

За порушення правил паркування на проїзній частині або тротуарах центральних вулиць міста карають регулярно, то паркувальний свавілля у дворах практично завжди залишається безкарним. Проте є механізм, коли порушника можна притягнути до відповідальності згідно із законом. При цьому чекати рейдів поліції або спеціальної інспекції не потрібно. Ініціювати справу може будь-яка людина.

Складіть акт про систематичне порушення. Сфотографуйте порушення і складіть акт про декілька випадків порушення (у вільній формі, із зазначенням дати і з підписами свідків)
Зверніться із заявою в поліцію. До нього прикладіть зібрані матеріали.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що скульптура білого ведмедя та її малюка з’явилася на Позняках.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також