Чи обідніє «слуга народу» Микола Тищенко після закриття у Києві ресторану «Три вилки»? (ВІДЕО)

Два дні тому, 13 січня, стало відомо про закриття у Києві ресторану «Три вилки», в якому співвласником та управителем був ресторатор та шоумен, а за сумісництвом – нардеп по 219 округу (Святошинський район Києва) від партії «Слуга народу» Микола Тищенко. Раніше були судові позики від постраждалих під час вибуху у ресторані «Апрель», а у травні 2019 припинив роботу ресторан «Тургенеф». Обидва заклади також входили до «ресторанної імперії» Тищенка. Після закриття «Трьох вилок» нардеп повідомив, що «душа пішла», тож він йде з ресторанного бізнесу. Як житиме, та на які кошти існуватиме народний обранець та заступник голови фракції «Слуга народу»?

Наприкінці жовтня 2019 року з’явилась інформацію про те, що депутати фракції «Слуга народу», де заступником голови є Микола Тищенко,  отримують зарплату «чорним налом», без сплати податків.

«Керівники отримали дуже багато – по 25-50 тисяч доларів на руки. Партійне начальство середньої ланки – на кшталт заступників глави фракції – по 15 тисяч доларів. Іншим роздали по “десятці” і по “п’ятірці в залежності від рангу, статусу і функціоналу депутата. Платили як депутатам, які пройшли за списком, так і мажоритарникам”, – заявив один з депутатів від «Слуги народу» на умовах анонімності. За його словами, загальна сума першого траншу склала 1,6 млн доларів.

Пізніше інформацію, що «Слуги народу» отримують гроші в конвертах,  підтвердила депутатка ВРУ Ганна Скороход, після чого її виключили з фракції.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

У листопаді скандал з незаконними виплатами депутатам від президентської партії набрав нового розголосу. Це трапилось після того, як у  ЗМІ потрапили скріни з чату між заступником голови фракції Миколою Тищенком та пранкером Джокером, який видав себе за генерального прокурора Руслана Рябошапку.

Пранкер спровокував Тищенка на відверту розмову, та повідомив ресторатору, що його однопартійці хочуть написати на нього заяву через те, що він роздавав гроші. Таке повідомлення не здивувало заступника фракції «Слуга народу». Він не обурився та не спростовав цю інформацію під час спілкування з «Рябошапкою», а лише уточнив – чи багато таких охочих? Пранкер відповів, що це може бути близько 20 осіб. І знову жодного спростування з боку Тищенка, а лише обурення на однопартійців. Пізніше Джокер повідомив Миколі Тищенку, що його могли записати на відео, під час роздачі грошей і попросив щось придумати, щоб не робити це особисто. І цього разу, вже втретє, заступник голови фракції «Слуг» не спростував інформацію про «конверти», а лише прохав порадити, як це зробити: «Скажи, пліз, я зміню техніку».

Також Тищенко під час спілкування з Джокером намагався з’ясувати, хто з його однопартійців хотів написати на нього таку заяву та висловив припущення, що це могла бути людина Дубінського (нардеп-мажоритарник від партії «Слуга народу» по 94 округу, Васильківський та Обухівський район Київщини). Тищенко пише «Рябошапці», що цей нардеп «почав токсичити на тебе та на партію (за що я його трохи насварив)».

На питання пранкера «Але він взяв мовчки та без підозр?» заступник Арахамії вкотре не спростовує інформацію про роздачу грошей у конвертах, а виправдовує свого однопартійця «у нього дитині 5 років … дружина гарна… благав допомогти Батьку».

Цікаво, що припущення Тищенка мали під собою певне підгрунтя. Адже невдовзі Олександр Дубінський дійсно звернувся до САП з заявою про можливу корупцію в парламентській фракції «Слуга народу», де прямо вказав на причетність до цього його однопартійця Миколи Тищенка. Інформація по заяві Дубінського вже внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань з формулюванням: «Народний депутат Тищенко М.М. здійснив листування з невстановленою особою, відповідно до якої Тищенко М.М. може бути причетний до передачі неправомірної вигоди окремим народним депутатам».

«Якщо пан Тищенко дійсно здійснював таке листування та спілкувався з уявним генеральним прокурором Рябошапкою, і він має факти якоїсь незаконної діяльності у партії «Слуга народу», то він мав би відповісти на питання, які ставляться у зв’язку з цим листуванням», – відзначив нардеп від Київщини Олександр Дубінський.

Наприкінці листопада кримінальне провадження на заступника фракції «Слуга народу» Миколу Тищенка відкрило також НАБУ. Позивачем виступив нардеп від партії «Європейська солідарність» Олексій Гончаренко.

«Національне антикорупційне бюро розслідує ситуацію з зарплатами у конвертах для «Слуг народу», які роздавав Микола Тищенко. У відповіді на мою заяву вказано, що відкрито кримінальне провадження по ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України по факту можливого незаконного отримання членами фракції неправомірної вигоди, тобто хабаря. Сподіваюсь, цю справу доведуть до кінця. Українці мають знати, як саме нова команда нової влади забирає у людей кошти для існування, але при цьому «своїх» не ображає», – підкреслив Гончаренко.

Отже, Микола Тищенко, який зараз проходить як фігурант у розслідуваннях САП та НАБУ,  не багато втратив після закриття свого збиткового ресторанного бізнесу. Бути «смотрящим» у Раді та сидіти на потоках кешу – справа більш прибуткова.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що народного депутата Миколу Тищенко призначили новим «смотрящим» за Києвом.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Валентина Бикова

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також