Обвинувачувана в сепаратизмі Неля Штепа отримає компенсацію від України

 

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) частково задовольнив позов колишнього мера Слов’янська Нелі Штепи проти України. Рішення суду було опубліковано на сайті ЄСПЛ, повідомляється на сторінці проекту «Ґрати» в Facebook.

Суд вирішив, що терміни попереднього ув’язнення Штепи були перевищені, а судовий розгляд тривав надто довго. За постановою ЄСПЛ, Україна протягом трьох місяців повинна виплатити ексмеру Слов’янська 2600 євро моральної компенсації і 1000 – за судові витрати.

Частину вимог Штепи суд відхилив. Чиновниця просила компенсувати матеріальні збитки від втрати зарплати 8650 євро, 30 тисяч моральної шкоди, 21450 євро судових витрат. 

Для довідки: Неля Штепа звинувачується в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей, і в створенні терористичної групи чи організації. Звинувачення вважає, що чиновниця сприяла проведенню незаконного референдуму про відділення Донецької області від України і створення умов для діяльності терористичних груп і організацій.

Штепа стверджує, що закликала президента РФ Путіна ввести війська в Слов’янськ під загрозою бойовиків, які тримали її в полоні.

Кримінальна справа Штепи досі знаходиться на розгляді в суді першої інстанції – Орджонікідзевському районному суді Харкова.

Фото: Facebook/Ґрати

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що нардеп від «Слуги народу» закликав «просто пробачити» росіян.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також