Новий ФАП зі службовим житлом для сільського лікаря

У селі Погреби Васильківського району за кілька днів до Нового року запрацював оновлений, завдяки реформі сільської медицини, ФАП. При фельдшерському пункті також побудовано службове житло для медика.

Привітати молодого спеціаліста з новосіллям та перевірити якість модернізації ФАПу заїхав з подарунками народний депутат Ігор Кононенко.

Альона Євтушок уже другий рік працює фельдшером у селі. Попри свою молодість, завоювала довіру в місцевих пацієнтів, адже працює не тільки за фахом, а ще й за покликанням. Та двічі дівчина поривалася звільнитися з роботи, тому що жити не було де. Кожного дня доводилося їздити на роботу з іншого села – Тростинки. Здається, і відстань не така далека, але доводилося добиратися з пересадками: спочатку до Василькова автобусом, потім до села маршруткою. Ось і вирішила дівчина звільнитися, хоча місце і люди їй подобалися.

«Керівництво району вмовило залишитися: пообіцяли комфортне житло і гідні умови для праці», – згадує Альона. Їй пояснили , що ФАП буде повністю реконструйовано в рамках медреформи. Дівчина повірила, згодилася почекати і нині розуміє, що виграла: «Тепер умови ідеальні: тільки залишатися і працювати! Самі бачите, який шикарний ремонт! Дуже вдячна Ігорю Кононенку та місцевій владі за виконану обіцянку»! – зазначає молода фельдшерка.

Вдячні також і місцеві жителі. Багато селян прийшло до ФАПу не в якості пацієнтів, а на екскурсію. Вони дивувалися, оглядаючи сучасне обладнання, затишний передпокій, навіть завітали у службове житло.

Під час огляду житлового приміщення люди обмінювалися враженнями:

«Дивись, дивись: електроплита, певно італійська, і пральна машина найсучасніша», – сказала одна з пенсіонерок. «Там ще ванна кімната з бойлером – дуже гарна», – відповіла інша.

Тепер у селі цілодобово буде фельдшер і лікарі прийматимуть за графіком. Службове помешкання невелике, але має всі переваги смарт-квартири: від гарячої води до сучасного утеплення. Як зазначив голова Васильківської райдержадміністрації Владислав Одинець, в модернізацію ФАПу з житлом було вкладено 1 мільйон 460 тисяч гривень.

Жителі розходилися з відкриття ФАПу у святковому настрої, обговорюючи подію року. У новенькому ФАПі за приємними клопотами залишилася Альона Євтушок. Справ багато: спочатку необхідно освоїти нове обладнання, а потім можна і оселю обживати.

На запитання: чи не боїться юна фельдшерка, що пацієнти будуть до житла і вночі стукати – відповіла: «Нехай стукають: це моя робота, я на це вчилася і мені подобається допомагати людям».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також