На київські ринки завезли десятки тон токсичної картоплі

На ринок «Столичний» (Київ) поступила велика партія картоплі з перевищеним вмістом нітратів.

Про це повідомляє прес-служба головного управління Держспоживслужби у Києві. За повідомленням, кількість нітратів у цій картоплі (загальна вага партії – 21 тона) удвічі перевищує норму – 529,4 мг\кг замість норми 250 мг\кг). Країна-виробник картоплі – Білорусь.

Держспоживслужба нагадує, що токсична дія нітратів  призводить до гіпоксії (кисневого голодування), через неможливість гемоглобіну транспортувати кисень. Прикмети токсичного отруєння нітратами: посиніння губ, нігтів, обличчя, слизових оболонок. Також може бути нудота, біль, підвищене слиновиділення, пронос (можливо з кров’ю), загальна слабкість, затьмарення, порушення координації руху. У важких випадках – судоми, втрата свідомості та кома.

Держспоживслужба нагадує покупцям про обережність та можливість запитати у продавця документи на товар, у тому числі, санітарний сертифікат.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що у Немішаєво відсвяткували 50 років Інституту картоплярства.

Коментарі

  Avatar for Прудникова Александра

  Алёна

  Почему разрешают ввозить на территорию Украины такой продукт ? (((

  Avatar for Прудникова Александра

  Ольга

  Дивне питання “Чому дозволяють ввозити?”, тому що “малому підприємцю” ( а простіше – українському перекупнику/спекулянту дешевше дати хабаря на кордоні, а заробити втричі більше. Картопля ж дорога, тай попит тільки зростає в осени.

  Avatar for Прудникова Александра

  Ірина

  Ольго, ви при своєму розумі? Верзете казна що! Питання здорового глузду і здоров’я наших громадян! Пані Олена задала слушне питання – хто дозволив ввозити те сміття до нашої країни? Та картопля має бути вилучена з продажу за рахунок підприємця (або підприємства), що ввезли в Україну. Ще й зі штрафом.

Залиште коментар

Читайте також