У Києві відреставрують Будинок з химерами за 18 мільйонів

Будинок з химерами, який знаходиться за адресою вулиця Банкова, 11, відремонтують за 18,4 мільйона гривень

Сума не випадкова: ремонт робитимуть комплексний. Про це відомо з посилання на сайт публічних закупівель Prozorro.

Плани з реставрації масштабні: пофарбувати фасад, відреставрувати плитку, відремонтувати балкони, дах і ганок центрального входу. Також збираються оновити родзинку будівлі – скульптури, розміщені на фасаді. До того ж планують очистити вікна і двері і посадити навколо нові кущі та дерева. Орієнтовна вартість реставрації – 18,4 мільйона гривень. Роботи планують виконати до кінця 2019 року. Аукціон на вибір виконавця поставлених задач відбудеться 28 листопада 2018 року.

Для довідки: Будинок з химерами – відома столична будівля в стилі модерн. Свою назву він отримав саме через скульптурні прикраси, які знаходяться як на фасаді будинку, так і всередині, іменовані химерами. Це і казкові істоти, і представники наземного і підводного тваринного світу, а також атрибути полювання. Будинок побудував архітектор Владислав Городецький в 1901-1903 роках для своєї сім’ї в якості прибуткового будинку. А скульптурні прикраси за власними ескізами виконав скульптор Еліо Саля. У листопаді 2004 року в будівлі був відкритий музейно-культурний центр «Художні шедеври України».

Останній раз будівлю реконструювали саме в 2004 році. Після ремонту три поверхи (третій, четвертий і п’ятий) переобладнали під приміщення для проведення заходів за участю Президента України. Тут є зала для вручення грамот, урядова зала, приміщення для зустрічі з журналістами, кімната для проведення святкових прийомів і зал для зустрічей Президента «тет-а-тет».

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також