У Фастові планують встановити скульптури на суму понад 1 млн гривень

В рамках реконструкції Соборної площі, мерія Фастова вирішила встановити на ній дві скульптури – «Лелеки» і «Барельєф»

На їх спорудження планується витратити понад 1 млн гривень. Цікаво, що одним з підрядників стало ФОП, зареєстроване в Житомирі з основним видом діяльності «оренда і управління власною або орендованої нерухомістю».

Як стало відомо з оголошень електронної системи державних закупівель ProZorro, Фастівська міськрада уклала два договори з приватними підрядниками на спорудження скульптур «Лелеки» і «Барельєф» в рамках реконструкції площі Соборна в Фастові. Загальна вартість угод склала 1,13 млн гривень.

Згідно з угодою, підписаною Фастівським міськрадою з ФОП Наталією Григорчук 27 вересня 2018 року, підрядник до 20 листопада цього року повинен встановити на Соборній Площі гранітну скульптуру – постамент і власне скульптуру у вигляді лелек. Вона повинна складатися з 64 гранітних деталей. Вартість послуги становить 920 тис. гривень. Гарантійні терміни на виконану скульптуру в договорі не вказані.

Згідно ще одному з угодою, укладеною 11 жовтня 2018 року, між Фастівським міською радою та ФОП Ігорем Чубою, підрядник також до 20 листопада 2018 року має виготовити по готовому ескізу 4 бронзових елемента (пояс із зображенням колосків до скульптури «Лелеки») . Вартість договору склала 210 тис. гривень. Гарантія на виготовлені бронзові елементи повинна скласти 10 років.

Обидві закупівлі провели по переговорної процедурі. Замовник послався на п.1 ст. 35 Закону «Про державні закупівлі» та обґрунтував це тим, мерія Фастова визначила цю скульптуру в якості одного з елементів. «Лелеки» повинні будуть символізувати єднання міст України.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ФОП Григорчук Наталія Олександрівна було створено понад 17 років тому і зареєстровано в Житомирі. Основний вид діяльності ФОП – оренда та управління власною або орендованої нерухомістю. Також ФОП може займатися торгівлею, але раніше в державних тендерах участі не брав.

ФОП Чуба Ігор Іванович зареєстровано майже 20 років тому у Львові. Ігор Чуба займається виробництвом металевих виробів і раніше в Фастові вже встановлював пам’ятник «Солдат» за 550 тис. гривень. За свою історію це ФОП отримало підрядів від розпорядників бюджетних грошей на 2 млн гривень.

Відзначимо, що і в інших населених пунктах Київської області місцева влада також облаштовуює скульптури. Раніше прес-служба КОДА повідомляла, що в селі Щасливе Бориспільського району на в’їзді в населений пункт має з’явитися скульптура «Щастя». Вона повинна являти собою лебедів на постаменті. Її вартість складе 537 тис. гривень.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також