Кіберполіція Києва викрила групу хакерів

Співробітники Київського управління Департаменту кіберполіції та прокуратури Києва викрили групу хакерів, які викрадали персональні дані користувачів соцмереж

За повернення доступу до сторінки в соцмережі вони вимагали від 15 до 30 тис. гривень в криптовалюті. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби кіберполіції.

Як повідомляється, зловмисники за допомогою шкідливого програмного забезпечення отримували незаконний доступ до електронних поштових скриньок, пов’язаним з акаунтами жертв. На ящики електронної пошти власників акаунтів в Instagram розсилалися інфіковані листи, замасковані під офіційні повідомлення служби підтримки соціальної мережі.

Зараз вже встановлено близько тисячі акаунтів, зламаних зловмисниками.

Отримавши доступ до аккаунту, зловмисники вносили зміни в реєстраційні дані, заблокувавши доступ справжнім власникам.

Зазвичай зламувалися сторінки іноземців, кількість передплатників яких було більше 15 тис. користувачів (сторінки Інтернет-магазинів, відомих людей і т.д.).

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання одного з учасників групи. В ході обшуку поліцейські вилучили комп’ютерну техніку, яку направили на експертизи.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України: ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж або мереж електрозв’язку) і ч.3 ст.190 (шахрайство). Зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Нагадаємо, співробітники поліції викрили 23-річного киянина, який за допомогою фішингу відбирав у власників доступ до їх персональних сторінок в соцмережах. Після цього він вимагав гроші у жертв за відновлення доступу. Поліцейські встановлюють осіб, які стали жертвами дій зловмисника.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також