Гребінки як дзеркало Київщини

 

Ігор Кононенко проїхав Київщиною та провів низку робочих зустрічей

Тільки у постійному діалозі з людьми можна будувати майбутнє. Громадяни ще не зовсім відчувають, що ситуація в країні залежить від їхньої волі, але вже усвідомлюють своє право впливати на неї. Тому одна з вимог сучасного українського суспільства – відкритість влади. Серед тих, хто втілює цей принцип у життя – народний депутат Ігор Кононенко.

Один з десяти найбільших цукрових заводів України

У рамках робочої поїздки Київщиною Ігор Кононенко навідався на найстаріше діюче підприємство краю. Місцеві підприємства поряд із закладами освіти та медицини є маркером соціально-економічного стану кожної громади, саме тому Кононенко приділяє їм особливу увагу.

Саливонківський цукровий завод забезпечує роботою більше 300 місцевих жителів. Активний робочий період починається з 1 вересня і триває майже сто днів – йде переробка бурякової сировини. Потім настає період зимового затишшя, а весною розпочинаються ремонтні роботи на заводі для підготовки до нового сезону переробки врожаю.

Ігор Кононенко уважно оглянув підприємство, розпитав про нововведення та поцікавився зарплатами. Попри сезонний період роботи, пристойна зарплата робить підприємство привабливим для працівників. Керівництво запевнило, що цьогоріч заробіток становитиме   8–10, а з бонусами до 12 тисяч гривень на місяць, що немало для сільської місцевості. (Нагадаємо, що середня зарплата у Київській області становить більше 8 тис. грн.)

Школа – складний шлях реформування

У приміщенні Гребінківської ЗОШ зібралися фахівці освітньої сфери зі всіх учбових закладів та громадські активісти селища. Кононенко вважає такі зустрічі оптимальною формою зворотного зв’язку, адже він вміє за кілька хвилин знайомства налагодити  контакт, і люди починають  говорити відверто про наболіле. Вкотре він висловився із захопленням про наших педагогів, які в складних умовах намагаються підготувати учнів до викликів часу.

Так, зокрема, ЗОШ селища Гребінки стала опорною у 2017 році, але давно славиться конкурентоздатним рівнем освіти. От і нині її учні продовжують завойовувати призові місця на олімпіадах усіх рівнів.

Говорили з освітянами не лише про питання виховання нового покоління. Йшлося і про ряд соціальних та господарських проблем селища та околиць. «Навіть у досить забезпеченому великому селищі Гребінки проблем вистачає, а що ж говорити про менші села», – підсумував Кононенко та разом зі своєю командою взявся вирішити кілька соціально-важливих питань  місцевого значення.

Тривоги медиків

На зустрічі з колективом Гребінківської районної лікарні відверто говорили про медичну реформу. Медики з нетерпінням чекали на народного депутата, адже у них накопичилося багато запитань.

«Скрізь, де буваю на Київщині, зустрічаю чудових фахівців – лікарів від Бога, – ділиться враженнями Ігор Кононенко. – Медична реформа нині – як застаріла хвороба, що давно вимагає вирішення. Та й будь-яка реформа потребує значної перебудови як системи, так і свідомості людей. Зверніть увагу на країну з однією з найбільш розвинутих медичних сфер – США. Вони уже вкотре реформують галузь  відповідно до вимог часу. І навіть там багато незадоволених людей, а що вже говорити про нашу ситуацію.

Медична сфера, особливо в сільській місцевості, у важкому стані. Нині відбувається реформування первинної ланки медичної допомоги, тобто це стосується сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Також розпочалося втілення у життя закону про сільську медицину. Так, у 2017 році в бюджеті передбачили 4 млрд гривень на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості. Крім того, Кабмін заклав додатковий 1 млрд гривень на розвиток системи охорони здоров’я  в селах у 2018 році. Щодо вторинної ланки, до якої належить ваша лікарня, то найближчі два роки вона працюватиме без змін», –  пояснив Кононенко та пообіцяв лікарям стежити за долею їхнього закладу в рамках медреформи.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також