Такі різні, але такі рідні: дитячий будинок сімейного типу на Васильківщині

 

Моменти сімейного щастя… Іноді навіть не усвідомлюєш, настільки важливо мати родину, особливо коли замислюєшся над тим, скільки дітей у світі зростає без мами й тата.

Реалізувати право на щасливе дитинство покликані будинки сімейного типу – нині на Київщині їх понад 60. Одним із вдалих прикладів такої форми виховання дітей є будинок, що знаходиться в селі Барахти на Васильківщині. Нещодавно під час робочої поїздки по району народний депутат Ігор Кононенко завітав до родини Фаудіна й  Олени Салманових, які запросили його.
Велика, простора оселя Салманових – повна протилежність багатьом похмурим дитячим будинкам: тут затишно, чистенько, багато кімнат і панує дружня атмосфера.  Фаудін та Олена виховують 6 рідних і 14 прийомних дітей, які теж стали рідними. Найстаршій 27 років, а найменшому Ростику  5 рочків. Усі вони незалежно від віку й статі, так само як і кожен із нас, мають просту природну потребу мати турботливих батьків, відчувати родинне тепло і підтримку. Для прийомних дітей Олени та Фаудіна мрія здійснилась, вони зростають у родинному колі та мають батьків.
Олена Михайлівна під час розмови розповіла гостю, що найбільше турбується про майбутнє дітей, тому головне завдання – дати їм освіту, тож і навчанню тут приділяють особливу увагу. А Фаудін Муталібович змалку привчає дітей до праці та порядку, тому вони охоче допомагають по господарству.
Старші діти вже пішли у самостійне життя, деякі навіть мають по дві вищі освіти,  будують кар’єру. Багато у сім’ї Салманових і добрих друзів, які частенько приїздять у гості, підтримують у такій нелегкій, але благородній справі. Господиня та багатодітна мати Олена разом з дітьми тепло зустріла гостей, провела екскурсію по своїй оселі, розповіла про дітлахів – хто чим любить займатися, а також запросила до столу випити гарячого чаю та скуштувати печива.

Дивлячись зі сторони, важко було сказати, що в будинку Салманових гостює народний депутат, адже під час зустрічі панувала невимушена, дружня атмосфера. Тож можна вважати, що у родини на одного друга стало більше. Та й Ігор Віталійович приїхав із чудовими подарунками. Говорили про життя і про батьківські будні, і про підтримку державою таких родин.

«Приємно чути, що на соціальні виплати від держави нарікань немає. Гроші нараховують регулярно і вчасно, – поділився Ігор Віталійович. – Дуже важливо, що такі сім’ї користуються повагою у своїх односельців. Адже вони не тільки виховують дітей як рідних, а й, безумовно, формують майбутнє нації. Захоплююся відданістю таких батьків і хочу, щоб їхній повсякденний героїзм був достойно оцінений», – зазначив Кононенко.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також