«Дерево роду» до 95-річчя Бородянщини

 

У Бородянці Київської області 9 вересня відсвяткували 95 річницю заснування району.

До цієї дати тут влаштували  фольклорне свято – етнофестиваль «Дерево роду». Урочистості було розпочато святковою ходою центральною вулицею селища. Крім прапорів України та Київщини несли також прапори Бородянщини. Учнівська молодь у русі створила своєрідний об’єднаний рушник, тримаючи унікальні самобутні вишиті рушники з різних сіл.

На честь свята мешканці району отримали почесні грамоти та подяки від КОДА, Бородянської районної державної адміністрації та районної ради. Протягом урочистостей гості фестивалю мали можливість побачити представлення обрядового дійства «Обжинки» у виконанні майстрів сцени сіл та селищ. Крім того кожна сільська та селищна рада представили кращі надбання своїх населених пунктів, цікаві народні костюми, звичаї та пісні.

На інших локаціях Бородянки відбувся конкурс на найдовшу дівочу косу, на найбільшу кількість учасників ліпки вареників, спортивні змагання, тощо. Крім того увазі гостей було запропоновано виставку-ярмарок «Містечко майстрів», де поміж іншого охочі мали можливість отримати урок від майстра, наприклад, із писанкарства, гончарства, мотанки ляльок та інш. Учні шкіл підготували до ювілею своєї малої батьківщини виставку художніх виробів із овочів.
Друга частина річниці району була здебільшого музичною, під час якої глядачів радували своєю талановитою творчістю знані місцеві співаки, а також запрошені популярні виконавці української естради.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також