Нова банкнота 1000 гривень: як не «купитися» на фальшивку?

 

Нові банкноти номіналом 1000 гривень з’являться в готівковому обігу вже 25 жовтня 2019 року. В Національному банку України розповіли, як відрізнити оригінал від фальшивки.

На лицьовій стороні нової банкноти зображений портрет Володимира Вернадського – видатного вченого, одного із засновників і першого президента Української академії наук, створеної в 1918 році.

На зворотному боці надруковано зображення будівлі Президії Національної академії наук України.

Важливо, що за розміром і кольором нова банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів. Її розмір – 75х160 мм, основний колір – блакитний.

Банкнота має як елементи захисту паперу, так і інноваційні поліграфічні елементи захисту:

  • «віконна» захисна стрічка – частково введена в товщу паперу полімерна стрічка, має відповідний колір (пурпурний) і яскраво виражений комбінований оптично-мінливий ефект;
  • стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти і тризуба – малого державного герба України; при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.

Також нова банкнота має оптично змінний елемент SPARK: при зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи кольорів – від золотистого до нефритового.

Фото: bank.gov.ua


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, де в Києві можна здати зношені купюри.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також