Норкова ферма на Київщині шкодить екології

 

Норковий бізнес у Київській області загрожує масштабною катастрофою для природи області та регіону в цілому

Виробництво натурального хутра споконвіку був вигідним заняттям. Насправді цей бізнес досить небезпечний, причому справа не тільки в масовому вбивстві тварин, а й в забрудненні навколишнього середовища.

Норкова ферма «Вікінг», яка знаходиться у с. Велика Каратуль Київської області, розташована неподалік від житлових будинків, хоча за нормами відстань повинна бути не менше 300 м до перших зелених насаджень. Але насправді проблеми набагато глибше. Місцеві активісти звернулися до влади за захистом, так як вони впевнені, що власники приховують справжню кількість тварин на фермі, що позначається на якості повітря, води і ґрунту в селищі.

Ферма була запущена 6 років тому і за цей час її присутність сильно відбилося на якості навколишнього середовища і здоров’я населення. Неприємні запахи від звіроферми переслідують місцевих жителів цілодобово, вода стала непридатна до вживання.

Директор ТОВ «Норкова ферма« Вікінг »Сергій Ховайло повідомив, що у них є всі дозвільні документи і вони нічого не порушують. Однак, коли дійшло до особистої зустрічі і бажання відвідати ферму особисто, керівник виявився вже не таким люб’язним.

Згідно з документацією, знайденої в Інтернеті, на території ферми повинно бути 72 шеда (клітин) для норки. Але якщо подивитися карту GoogleMap, то видно, що насправді їх 103, тобто на третину більше. Відразу за територією ферми знаходяться ділянки, в буквальному сенсі випалені рідкими відходами життєдіяльності тварин. Як повідомив еколог, це сильно забруднює ґрунтові води, що проходять під поверхнею землі і вже найближчим часом вода стане непридатною для вживання. Другий момент – це забруднення повітря, зокрема, неприємний запах від життєдіяльності тисяч норок.

Уже зараз місцеві жителі змушені закуповувати питну воду, так як місцеву пити неможливо. Також за даними експертного інституту громадського здоров’я імені Морзеева, в повітрі перевищений вміст метілмеркоптана від 1,5 до 4 разів залежно від відстані. Цей газ небезпечний при вдиханні і попаданні на шкіру.

Ще одна проблема полягає в тому, що звірята, що збігають з ферми, знищують домашніх тварин. Однак, відкрито говорити про проблеми з фермою селяни бояться, тому що багато хто з них там працюють і бояться втратити робочі місця.

Як стало відомо, ферма повинна була підписати з сільрадою договір, в якому було два важливих для села пункту: фінансова допомога селу і розширення території ферми. Але через протест селян договір так і не був підписаний. Тому селяни і звернулися до контролюючих органів, щоб захистити себе і своє село, а також залучити фахівців і перевірити діяльність ферми.

Екологічні служби приїхали на місце і відібрали проби води та грунту навколо території ферми. З’ясувалося, що у ферми є висновок санекспертізи, виданий на 72 шеда. Днями будуть відомі точні результати екологічної експертизи, але вже сьогодні відомо, що перевищення складає 2-4 рази, а за деякими показниками і більш.

І це або змусить власника ферми переобладнати санітарну зону і встановити сучасні технології на підприємстві, встановити очищувачі та контроль за викидами забруднюючих речовин, або ферму буде закрито.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також