Чи стане Білоцерківська екокатастрофа загальнонаціональною?

Вчора, 9 червня, у селі Збаржівка Погребищенського району Вінницької області в результаті ДТП за участі Мерседеса Спринтера, що перевозив інсектициди, стався вилив у Рось хімікатів. Кількість їх на момент аварії визначена не буда, але рівень загрози встановили одразу.

Мешканців Білоцерківського району Київщини практично відразу закликали запастися питною водою через забруднення, адже о 23:00 вчора тимчасово подачу питної води було припинено. Також закликали не рибалити, не випасати худобу в акваторії річки Рось та в цілому бути обережними. Такі звернення та повідомлення написали на своїх сторінках у соцмережах мери міст, голови районних рад та сільські старости.

Як стало відомо з повідомлення Білоцерківської міської ради в Facebook, на території Погребищенського району загинула риба та інші мешканці водойм. А прес-служба Регіонального офісу водних ресурсів річки Рось зробила запис у соцмережі Facebook, з якого стало зрозуміло, що у приплив р. Рось, на відстані близько 5,4 км до гирла, потрапила невизначена кількість небезпечного хімікату.

Бійці ДСНС Київщини негайно взялися до роботи.

На своїй сторінці про ситуацію, що склалася, повідомив і Василь Коряк, у минулому боєць АТО, а зараз співробітник Національної поліції України: «У річку Рось вилилися хімікати. Багато. Різні. Небезпечні. Чому вилилися – наступне питання і повірте, серйозні розгляди там будуть. Історія з ДТП, як і історія появи найсильнішої хімії в мікроавтобусі – там цілий детектив. Зараз що? Зараз в Білій Церкві відключається вода (вся), забороняється купання, риболовля та вигул тварин. Скільки за часом не буде води – поки невідомо, але я б готувався на пару днів мінімум. З ночі ми виділяємо додаткові сили для патрулювання пляжів і зон відпочинку, але все одно прошу про репости, так як до всіх не докричишся».

Станом на 7 ранку 10 червня Умань та Білу Церкву вже переведено на аварійний рівень водопостачання, тобто мешканцям та підприємствам міста питну та технічну воду постачають з резервних резервуарів. Про це повідомляє прес-служба ДСНС Київської області.

Запасу в Білій Церкві вистачить на добу. В Умані – на три доби. Населенню підвозять воду по районах, все робиться організовано.


Раніше «Столичний регіон» розповідав про відмову ДАБІ видавати технічну документацію на новий велосипедно-пішохідний міст у столиці.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також