На головній вулиці столиці знаходиться 232 лунки для нових дерев

Експерти в області ботаніки впевнені, що прийшов час замінити каштани іншими деревами

Київ здавна називають містом каштанів. Це дерево зображено на відомому Київському торті, а раніше воно красувалося і на гербі міста. В останні роки каштани в столиці переживають складні часи: вони страждають від різних хвороб, рано осипаються і зовсім вмирають.

На круглому столі в КМДА зібралися представники профільних комітетів адміністрації, директори комунальних підприємств, експерти в галузі ботаніки і громадські активісти. Серед дерев, які повинні висадити на Хрещатику, називають платан, вишню пташину і гіркокаштан червоноквітний. Саме за ці варіанти віддали голоси жителі Києва в онлайн-голосуванні.

За словами виконуючої обов’язки генерального директора КО «Київзеленбуд» Наталії Білоус, каштани в центрі Києва врятувати вже неможливо. Проблема їх загибелі існує в багатьох великих містах.

«Ми їх пробували лікувати від молі, але моль заводиться на вже хворих каштанах. Тобто позбавити його від молі можна, але дерево вже боляче. Єдиний вихід – це обробка їх хімією. Але розпорошувати хімікати в центрі міста – небезпечно для здоров’я людей. Так чи інакше, нам доведеться знайти альтернативу каштанам», – повідомила Наталя.

Більшість учасників круглого столу виступали за висадку на Хрещатику платанів. Це дерево швидко приживається, за ним простіше доглядати, а зовнішній вигляд вулиці буде не гірше, ніж при каштанах. За платан виступав, в тому числі, директор управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований. За його словами, вибір такого дерева зменшить ризики, що дерево може не прижитися, і полегшить роботу по догляду за ними комунальним службам.

А ось кандидат біологічних наук Тетяна Счепіцька впевнена, що люди не дарма проголосували за гіркокаштан червоноквітний.

«Мені здається, багато жителів Києва не зможуть прийняти інше дерево на Хрещатику, крім каштана», – сказала Тетяна.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також