З Днем народження Церкви: як святкували пращури

 

Свято П’ятидесятниці, Зіслання Святого Духа, християни відзначають на 50-й день після Великодня. Цього року П’ятидесятниця припадає на 7 червня. У понеділок – 8 червня – свято Святого Духа, Трійці. 

Саме П’ятидесятницю вважають днем, коли народилася та почала діяти Христова Церква, нагадує РІСУ. Головний мотив святкування П’ятидесятниці для новозавітної Церкви – це подія зіслання Святого Духа у вигляді вогненних язиків на апостолів на 50-ий день після Воскресіння Господнього. Тому це свято ще називається Зісланням Святого Духа.  

Українці називають Трійцю – “Зеленими Святами”. Етнографи вважають, що ці свята – “русалії”, давніші за християнство.  Народ вірив, що на Трійцю  прокидаються мерці, і виходять з води русалки. Тож люди ходили помолитися на могили предків, а свої оселі квітчали пахучими травами-оберегами.

Народні традиції святкування Трійці у Києві можна побачити та взяти участь у Національному музеї народної архітектури та побуту України. У Пирогові влаштовують майстер-класи з танців, а народні колективи демонструють, як святкували наші предки. Цьогоріч, через карантин не заплановано великих урочистостей, проте у Музеї підготувалися.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що жителів Київщини запрошують у велопоїздку “Буча – Бузова (“Українське село”)”.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також