Як змінюється ботсад ім. Гришка

 

Один з найбільших ботанічних садів Європи – ботсад ім. Гришка цього року відзначає своє 85-річчя. А чи відомо вам, що за цей час колекція ботсаду стала налічувати понад 10 тисяч видів, форм і сортів різних рослин? Що завдяки працівникам ботсаду ім. М. Гришка ми маємо можливість куштувати в Києві плоди хурми чи їстівного каштану? А науковці установи здійснюють суспільно вагомі наукові дослідження, проєкти із озеленення міста та запроваджують екологічні ініціативи. 

Фактично ботсад – це екодружня спільнота, яка виступає за збереження природи. Крім своєї поточної наукової діяльності, ботанічний сад прагне стати осередком екоактивностей і має просвітницьку мету з питань екології. Організація вже вдало запроваджує власні екотрадиції. У своїх соцмережах ботсад ім. Гришка ділитиметься і власними кроками впровадження екологічних ініціатив: установка контейнерів для сортування сміття, перехід до енергоощадного освітлення, утилізація опалого листя, заборона використання одноразового посуду на території ботсаду.

Для того, щоб популяризувати суспільно вагому діяльність організації, креативна агенція vandog agency здійснила ребрендинг ботсаду ім. Гришка на pro bono умовах. В основі нової комунікаційної стратегії твердження: Ботсад – це екопростір. Ботсад – місце, де можна відпочити від шуму міста та приєднатися до ековідповідальної спільноти.

Першочергово ми поставили собі питання: а що таке Ботсад для людей? Яку роль відіграє це місце в щоденному житті киян. І ми зрозуміли, що туди йдуть, щоб зустрітись бодай на годину з природою в компанії друзів, коханих, дітей або наодинці. Це місце, яке любиш і завжди радий відвідати протягом життя. Але чи відповідає це місце взаємністю? Чи таке воно дружнє й привітне? “Не ходити по газонах” та інший малоприємний наратив – залишок пострадянської культури, в якій людина почувала себе незатишно. Ми захотіли це змінити. І нам страшенно закортіло зробити ботсад таким крутим, яким ми його бачимо і для решти киян, – місцем, в яке їм хотітиметься приходити. Власний екопростір для кожної людини. Так ми вирішили, що зробимо для ботсаду те, що вміємо найкраще – нове обличчя, новий голос та інтонацію, тобто розробили брендинг і комунікацію, – зазначила партнерка та креативна директорка vandog agency Ірина Метньова.

Для того, щоб зробити ботсад простим, відкритим і дружнім місцем для киян, агенція запропонувала спростили його довгу та громіздку назву. Щоб ботанічний сад став таким як його кличуть між собою кияни – ботсад ім. Гришка. 

Оскільки ботсад – найекологічніше місце в Києві, а в Україні екотренд поки лише набирає оберти, ми зрозуміли, що це той напрямок у якому майбутньому бренду ботсаду і потрібно рухатися. Тому ми сформулювали big idea так:  Новий ботсад – це твій екопростір, – коментує партнерка та арт-директорка vandog agency Аріна Луковина.

У пошуках органічної для ботсаду форми для знаку агенція обрала найгармонійнішу фігуру – п’ятикутник. П’ятикутна будова зустрічається у незліченній кількості рослин і квітів. Також креатори помітили, що конструкція куполу головної оранжереї ботсаду також побудована на основі п’ятикутника. Тому знак побудували за тим самим природним принципом.

Також ми створили бренд-героїв із визначних особистостей ботсаду ім. Гришка: Микола Холодний, Володимир Липський, та сам Микола Гришко. Ми додали й Олександра Фоміна, який би виступав опонентом у батлах з Гришком. Вони осучасняться та надаватимуть поради для екологічного стилю життя відвідувачам, киянам і гостям столиці, – додає Метньова.

Екологічну позицію ботсаду важливо та необхідно комунікувати громадськості. Тож ребрендинг став невід’ємною частиною розвитку ботсаду.

Ми усвідомили, що перед нами стоїть декілька нагальних питань: для втілення подальших задумів та розробок ботсаду необхідно фінансування та підтримка від держави та меценатів. Залучити їх не вдається оскільки, зізнаюсь, не вміємо цікаво й доступно розповісти про себе, – наголосила директорка ботсаду ім. Гришка Наталія Заіменко.

Крім комунікаційної стратегії та брендингу, vandog agency розробила ще й дизайн екологічної сувенірної продукції, продаж якої стане додатковим джерелом доходу ботсаду ім. Гришка. Якщо ви маєте можливість фінансово допомогти ботсаду ім. Гришка, пропонуємо внести благодійний внесок на сайті установи або ж безпосередньо зв’язатися із керівництвом ботсаду.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в Білій Церкві матір викинула новонароджену доньку в вікно.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також