Школа майбутнього: у Путрівському НВК добудовують сучасний парк

Сучасні школи з яскравими класами та коридорами, інтерактивне мотивуюче до навчання обладнання та нові інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) для дітей з особливими потребами – все це для Київщини ще декілька років тому було недосяжною мрією та, скоріше, замальовкою кадрів з європейських та американських фільмів. Проте сьогодні все це є реальністю, яка почалася з Путрівського НВК на Васильківщині. Саме він у 2016 році став першим пілотним проектом «Нового освітнього простору», що успішно реалізується в рамках реформи «Нова українська школа».

«Школа майбутнього» та «український Хогвартс» – саме так тепер називають Путрівський НВК. За словами народного депутата Ігоря Кононенка, який уже кілька років поспіль опікується проблемами Київщини, дивлячись на навчально-виховний комплекс ніколи не скажеш, що це сільська школа.

«Переступивши поріг школи, відразу розумієш, що потрапляєш у школу, яка нічим не поступається європейській. Написані на стінах формули можна вчити просто у шкільному коридорі, пізнавальні ролики діти дивляться по телевізору і сучасний комп’ютерний клас тут, звичайно, є. Біологію, хімію та фізику школярі вивчають за допомогою сучасного мультимедійного обладнання, а на перервах діти можуть грати в класики прямо в коридорах», – розповідає про вражаючі зміни Ігор Кононенко.

Вчителі та батьки зазначають, що освітня реформа сприяла суттєвому поліпшенню сприйняття учнями самого процесу навчання. Діти охоче йдуть до школи, підвищилася мотивація до знань та розвитку. У Міністерстві освіти і науки кажуть, що це підтверджують і цифри: з 2016 року в Путрівському НВК на 30% скоротилися пропуски уроків, а за результатами ЗНО навчально-виховний комплекс на першому місці по області.

Проте на цьому освітня реформа у Путрівському НВК не зупиниться. У серпні 2018 року свої двері тут уже відкрив новий Інклюзивно-ресурсний центр Васильківщини, який за масштабом і розмахом є взірцем для всієї України. А зовсім скоро тут зявиться ще й унікальний парк з елементами інклюзії, де не буде ні сходів, ні бар’єрів, щоб не заважати вільному пересуванню дітей з особливими потребами.

«На території парку функціонуватиме великий сучасний дитячий майданчик з гірками, каруселями і гойдалками, які будуть оснащені пандусами та спеціальними кріпленнями, до яких можна буде дістатися на візочку», – розповідає громадська діячка Ірина Горбачова.

Одна з важливих ідей цього парку – соціалізація, що і є основною метою інклюзивної освіти. Адже, за словами Ірини Горбачової, діти з особливими потребами в парку будуть гратися з іншими своїми однолітками, тобто будуть постійно в колективі, та й батькам буде спокійніше, адже цей інклюзивний парк буде максимально безпечним.

Днями керівництво району проінспектувало, як просуваються будівельні роботи щодо облаштування нового парку з елементами інклюзії. Чиновники відзвітували, що все йде чітко й за розкладом.

«Не хочеться забігати наперед, але думаю, що вже зовсім скоро новий парк відкриє свої двері для відвідувачів, – пообіцяв народний депутат Ігор Кононенко. – У Київській області більше 16 тисяч дітей з особливими потребами. Ви знаєте, що буквально за останні два роки на Київщині ми відкрили 43 ІРЦ. Проте, на мою думку, і цього замало, тому крок за кроком ми будемо наближатися до повного покриття області новими інклюзивними парками і центрами».


Раніше “Столичний регіон” повідомляв, що у Васильківському районі створять інклюзивно-ресурсний парк.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також