У Києві та Ірпені СБУ викрила російську ботоферму (ФОТО, ВІДЕО)

Співробітники СБУ викрили розгалужену  мережу «ботоферми», у тому числі, у Києві та Ірпені, робота якої підтримувалась через онлайн-сервіси РФ, які надають віртуальні мобільні номери.

Про це повідомляє Служба безпеки України на своєму офіційному сайті. Ботоферма займалась створенням та «розкруткою» фейкових акаунтів та спільнот для інформаційних спецоперацій. Загалом угруповання зареєструвало понад 8 тисяч активних акаунтів для поширення у популярних соцмережах недостовірної інформації про ситуацію в Україні, підбурювання протестних настроїв, залякування населення, розсилання повідомлень про мінування об’єктів критичної інфраструктури та здійснення інформаційних атак на акаунти українських високопосадовців.

Фейкові акаунти також використовували для розповсюдження наркотиків, вибухівки та вогнепальної зброї по території України. Крім того, послугами мережі користувались ватажки ОРДЛО для нелегального перенаправлення телефонного трафіку з операторів самопроголошених «ЛДНР» «Фенікс» та «Лугаком» на мережі українських мобільних операторів.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Під час проведення обшуків у Києві, Харкові, Дніпрі, Дубно (Рівненської області) та Ірпені (Київської області) виявлено і вилучено комп’ютерну техніку та спеціальне обладнання (GSM-модеми, шлюзи), понад 22 тисячі SIM-карток операторів стільникового мобільного зв’язку України. Вилучено чорнові записи щодо реєстрації користувачів соціальних мереж, які розміщували провокативні коментарі під публікаціями українських політичних діячів. Наразі перевіряється версія щодо причетності до організації вказаної протиправної діяльності спеціальних та розвідувальних органів РФ.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, на Київщині пройдуть навчання з антитерору: мешканців просять не панікувати.

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також