Сім міст Київщини відсвяткували свої дні народження

21-22 вересня сім міст Київської області святкували свої дні. Це – Ірпінь, Буча, Бориспіль, Бровари, Переяслав-Хмельницький,  Фастів та Яготин.

Фестивалі, виставки, ярмарки, спортивні змагання – місцевого та міжнародного значення – звичні ознаки всіх свят міст. А чим особливо запам’яталися цьогорічні?

Ірпінь та Буча

Молоде місто Ірпінь було засноване у 1900 році, а статус міста набуло у 1956-му. На святкуванні  під гаслом «Ірпінь – об’єднання  поколінь» хедлайнером цього року став гурт «Неангели». На святкуванні  річниці молодого міста його жителям було презентовано 120-кілограмовий тематичний коровай.

У сусідній Бучі хедлайнером свята став гурт The Hardkiss. До речі, Буча стала містом лише у 2007 році.

Бровари

Точна дата заснування поселення невідома, а ймовірною вважають 1120 рік. При цьому містом Бровари стали лише у 1956 році, а сьогодні воно налічує більше 100 тисяч населення.

Цьогорічне святкування Дня міста залишиться у історії  відкриттям культурно-просвітницького центру «СвітЛиця» та проведенням фестивалю «Сусіди».Також варто зазначити символічний дарунок: вручення Броварському краєзнавчому музею  стародавньої мапи.

Бориспіль

Одне з найдавніших поселень Київщини, Бориспіль став районним центром у 1923 році, а отримав статус міста у1956-му. Цьогорічний день міста запам’ятається виступом Дмитра Шнурова та групи Pianoбой. Серед цікавинок варто зазначити проведення благодійного розпродажу.

Переяслав

Місто, що до 1943 року носило назву Переяслав, прагне повернулися до неї. Один з найбільш старовинних населених пунктів області, перша згадка у 907 році, залишається  серед головних хранителів історії України.

Серед цьогорічних святкових заходів особливо запам’ятаються  конкурс краси «Дівчина-Переяславка» та парад учнівських роїв джур.

Фастів

Визначний залізничний вузол відомий ще й тим, що перші люди на його території оселилися 20-25 тисяч років тому, а вже у 13 столітті тут було містечко Хвастів, яке вперше згадується у літописі у 1390 року.

Свій день цьогоріч місто відзначило, зокрема, молодіжним форумом “Фастів – місто єднання” та вступом гурту «ТАРТАК».

Яготин

467-ту річницю з дня заснування та 62-ту річницю надання Яготину статусу міста відзначали урочисто та весело. Найяскравішою подією святкування став виступ гурту “ТІК” на чолі з Віктором Бронюком.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про повернення громаді 7 га землі у Києві.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також