У Києві відкрилася виставка «Маестро Різдва»

У понеділок, 17 грудня, в Національному музеї історії України  відкрилася виставка, присвячена творчості Миколи Леонтовича

Як відомо, саме цей видатний український композитор подарував світові саму популярну мелодію Різдва – «Щедрик». Про це повідомляється на сайті музеї.

Українська народна пісня «Щедрик» в обробці Леонтовича підкорила мільйони сердець. В англомовній версії відома багатьом як Carol of the Bells, вона давно стала символом одного з найулюбленіших свят року – Різдва таНового року.

Однак до сих пір не так широко відомий її автор, який є генієм українського поліфонії, композитором, хоровим диригентом, педагогом. Микола Леонтович за своє коротке життя пройшов шлях від семінариста Кам’янець-Подільській духовній семінарії до композитора, твори якого мали великий успіх в концертних залах країн Східної і Західної Європи і на обох американських континентах.

Залишив нащадкам багату творчу спадщину: 207 хорових обробок народних пісень, духовних літургій і авторських віршів. Ключовим елементом індивідуального стилю композитора стало майстерне поєднання народного багатоголосся з професійною технікою поліфонії, що вражає слухачів донині.

Киян і гостей міста запрошують зануритися в атмосферу творчості великого українського композитора і дізнатися більше про його життєвий шлях. Відчути тонку душу маестро допоможуть автентичні експонати виставки: речі, що належали композитору, фотографії, анонси концертів.

Вперше в Києві будуть експонуватися речі, які належали видатному композитору, з Покровського історичного і Тульчинського краєзнавчого музеїв.

Виставку можна відвідати до 30 грудня.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також