Місцеві вибори 2020: коли починається виборча кампанія і за якими правилами

Місцеві вибори 2020: коли починається кампанія і за якими правилами

25 жовтня в Україні пройдуть вибори до місцевих рад. Це буде перше проведення голосування за новими правилами. В дію вступить пропорційна система виборів з відкритими списками. Розберемося, за якими правилами відбудуться місцеві вибори 2020.

Коли починається виборча кампанія

Початок передвиборчої кампанії визначено на 5 вересня 2020 року. Але в багатьох великих населених пунктах вже відомі головні претенденти на посаду мера. Про свої амбіції заявляють багато політиків. У Дніпрі, наприклад, велика підтримка у чинного глави міста Бориса Філатова. У Києві фаворит – Віталій Кличко. Очікується, що конкуренцію їм захочуть скласти представники урядової партії «Слуга народу».

Вибори в нових районах і громадах

Не менш важливо, ніж вибори мера, голосування за нових депутатів місцевих рад. Після проведеної адміністративної реформи скоротилося число райрад, де будуть проводитися вибори. Відповідно до визначених Кабміном межами об’єднаних територіальних громад Центрвиборчком призначить місцеві вибори. У нових ОТГ будуть вперше проведені вибори.

Вибори за мажоритарною системою

У громадах, які налічують не більше 10 тисяч виборців, депутатів оберуть за знайомою мажоритарною системою. Кандидати в депутати не обов’язково повинні бути членами будь-якої партії. На кожному окрузі громадяни виберуть від 2 до 4 депутатів.

Зниження порогу до 10 тисяч викликало чимало суперечок у політиків. Багато експертів бачать в такому рішенні спробу «Слуги народу» зміцнити свої позиції і поповнити ряди авторитетними на місцях функціонерами. Щоб балотуватися в депутати в більших громадах, потрібно вступати в якусь партію. І є побоювання, що місцевих лідерів буде активно залучати в свій табір пропрезидентська сила.

Вибори за пропорційною системою

Пропорційна система виборів застосується в місцевих радах громад, які налічують від 10 тисяч виборців. Кожна політична сила, яка бере участь у виборах, надає список всіх кандидатів і окремі списки по округах.

Ми повинні будемо вибрати партію і персонально когось зі списку її кандидатів. У бюлетені для цього передбачено два поля. З лівого боку потрібно поставити галочку біля назви політичної сили, а також написати номер кандидата – список буде розташований правіше. Таким чином, більш високий порядковий номер кандидата не гарантує отримання депутатського мандата.

Якщо виборець не пише номер кандидата, то мається на увазі, що він голосує за першого кандидата зі списку партії, за яку поставив галочку.

Гендерні квоти

Вперше на виборах 2020 Виборчий кодекс передбачив гендерну квоту. Двоє з п’яти членів партійного списку повинні бути жіночої статі. При недотриманні цього правила, ЦВК має право відмовити партії в реєстрації всіх кандидатів.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що у Києві зареєстрували постанову про невизнання результатів виборів у Білорусі 

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також