Коли в столиці відкриють пам’ятник Сікорському? (ВІДЕО)

Наприкінці серпня в Києві відкриють пам’ятник авіаконструктору Ігорю Сікорському.

Про це повідомляє сайт Київської міської державної адміністрації. Його буде встановлено перед аеропортом, який має ім’я видатного киянина. Скульптура Сікорського стоятиме на постаменті у вигляді напівсфери зі стилізованою картою світу. Триматиметься фігура на одній точці – ніби відриваючись від землі в небо. Оскільки Сікорський є конструктором першого у світі гелікоптера, у руці він триматиме своє творіння. Як і монумент Іллі Муромця, скульптуру Ігоря Сікорського «створюють» із допомогою 3D-принтера. Понад 90% елементів фігури вже віддрукували – а це близько 500 деталей! Тепер їх виливають із бронзи і потім зварюватимуть.

Висота пам’ятника з постаментом буде 7,2 м. Постамент виготовлять з граніту, карту та фігуру авіаконструктора – з бронзи. Працює над пам’ятником відомий скульптор, автор «Дітей, які запускають кораблики», «Іллі Муромця» Володимир Журавель. Проєкт реалізовується за підтримки меценатів. Тому бюджетних коштів на нього не витрачали.

«Попри те, що Ігор Сікорський більшу частину свого життя жив та працював у США, перший у світі апарат вертикального злету він зібрав та запустив саме в Києві, у дворі садиби на Ярославовому валу, де мешкала тоді родина Сікорських. Уже не перший рік ми добиваємося, аби будинок Сікорського Міністерство оборони передало громаді столиці. Щоб місто могло його відреставрувати», – зазначив мер Києва Віталій Кличко.


Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що у Києві з’явиться скульптура Іллі Муромця.

 

 

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також