«Київська пектораль» з проекту «Шукай» з’явилася у столиці

20 листопада в Києві відбулося відкриття нової статуетки «Київська пектораль», яка дозволяє всім жителям і гостям столиці поглянути на найдавнішу пам’ятку культури скіфів

Скульптура створена в рамках проекту про історію міста «Шукай».

Пектораль з’явилася за адресою вулиця Хрещатик, 15. Статуетка стала 11-ю у колекції «Шукай».

За словами Юлії Бевзенко, що створила проект, «Київська пектораль» є найдавнішою прикраса культури скіфів. Ідея створення цієї статуетки виникла після візиту до Музею історичних коштовностей України. Саме там зберігається оригінальна скіфська пектораль. Варто відзначити, що статуетку створили за образом оригінальної прикраси, яке важить 1 кілограм 150 грам. Пам’ятник вийшов трохи важче через кріплення до стіни.

«За легендою, якщо потерти статуетку, ви можете повернутися в історію», – розповіла Юлія Бевзенко.

Довідка: оригінальну пектораль створили скіфи близько 2000 років тому. Вона стала символом української культури і шедевром світового мистецтва. Про те, хто створив і носив прикрасу, немає ніяких даних. Пектораль знайшли в кургані Товста могила під містом Орджонікідзе в 1971 році. Сьогодні прикрасу оцінюють в суму близько 2 мільйонів доларів.

Юлія Бевзенко зазначила, що статуетку можна назвати «київською», адже вона зберігається в Музеї історичних коштовностей України вже багато років. Також автор розповіла, що в столиці проходить знаменита театральна премія «Київська пектораль». Премію присуджують щорічно 27 березня.

Відкриття нової статуетки відбувається 20 числа кожного місяця о 12:00. Крім того, на пекторалі, як і на всіх інших статуетках, є QR-код. Зчитуючи його через смартфон, ви можете дізнатися історичний факт про символ.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також