Україна стала шостим партнером розширених можливостей НАТО

 

НАТО надало Україні статус партнера розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP). Цей статус збільшить її доступ до програм посилення оперативної сумісності Збройних сил України з військами НАТО. Про це повідомляє DW.

Таке рішення ухвалила Північноатлантична рада, про що повідомили в пресслужбі Альянсу. Відтепер Україна стала шостим таким партнером НАТО поряд зі Швецією, Фінляндією, Грузією, Австралією та Йорданією.

Це рішення визнає значний внесок України у місії НАТО, а також демонструє відданість Альянсу своїм партнерствам, незважаючи на пандемію COVID-19, – заявила речниця НАТО Оана Лунгеску.

Програма розширених можливостей є частиною ініціативи НАТО, спрямованої на посилення оперативної сумісності військ її країн-учасниць з силами НАТО. У пресслужбі Альянсу нагадали, що Україна брала та продовжує брати участь у операціях НАТО, зокрема в Афганістані та Косові, а також у його навчаннях.

Держави – члени НАТО високо оцінюють цю участь, яка демонструє відданість України євроатлантичній безпеці, – зазначили в Альянсі.

У пресслужбі додали, що статус EOP дозволить Україні користуватися спеціально розробленими можливостями для підтримки ефективності цієї участі.

Це включає розширений доступ до програм посилення оперативної сумісності та до навчань, а також активніший обмін інформацією, – уточнили в НАТО.

Водночас у Альянсі наголосили, що статус партнера розширених можливостей не означає жодних кроків у напрямку до членства України в НАТО.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що Укрзалізниця запускає Бориспільський експрес: графік.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також