Україна посіла четверте місце з кінця за індексом BigMac

 

Українська гривня недооцінена на 61,9% у порівнянні з фактичним обмінним курсом 27,13 грн/дол. Британське видання Economist опублікувало липневий індекс BigMac.

Індекс BigMac – неофіційний спосіб визначення паритету купівельної спроможності. Так званий “бутербродний” курс визначає, скільки повинен коштувати бутерброд BigMac від McDonald’s у тій чи іншій країні, враховуючи курс її національної валюти. На думку експертів видання, саме цей індекс найнаочніше оцінює купівельну спроможність різних валют за допомогою вартості макдональдсівського бутерброду завдяки двом причинам: McDonald’s присутній у більшості країн світу, а сам BigMac містить достатню кількість продовольчих компонентів (хліб, м’ясо та овочі), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства. За таким принципи видання визначає недооцінені та переоцінені валюти вже 34 роки.

Для прикладу в США BigMac коштує $5,71, натомість в Україні – 59 грн, тож за купівельною спроможністю повинен бути 10,33 грн/дол.

В рейтингу грошових одиниць країн світу Україна посіла 52 місце серед 55. А от найбільш переоціненою валютами стали швейцарський франк, ліванський фунт і шведська крона.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що на Одеській трасі на Київщині зупинили рух машин через каченят.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також