Під «Блакитним прапором»: у Кирилівці з’явиться пляж світового рівня (ФОТО)

 

У курортній Кирилівці до початку купального сезону дійсно обіцяють відкрити новий громадський пляж, рівних якому, як запевняють автори проекту, не буде на всьому узбережжі Азовського моря.

Нова берегова зона для відпочинку, організована під егідою Приазовського нацпарку, з’явиться на території заказника «Федотова коса», між мікрорайоном Степок і островом Бірючий – приблизно в 1 кілометрі від шлагбаума.

Роботи з облаштування пляжу ще в розпалі, але сам він вже встиг стати кандидатом на отримання «Блакитного прапора». Це міжнародна нагорода, своєрідний сертифікат якості, який присуджують за зразкову чистоту пляжів і морської води. Сьогодні в Україні всього 14 берегових зон – в Київській та Одеській областях, а також в Дніпрі – здатних похвалитися престижною відзнакою. Кирилівка може поповнити цей список.

Як буде проходити сертифікація?

Щоб отримати «пляжний Оскар», потрібно пройти ретельну перевірку на відповідність суворим стандартам, які стосуються якості води, екологічного інформування, безпеки і сервісу. Це передбачає створення умов, за яких в воду поблизу пляжу не потраплятимуть промислові відходи і стічні води. Берег повинен своєчасно очищуватися від скупчень водоростей та іншої рослинності, а морська вода – регулярно перевірятися на відповідність нормам якості

Що буде на пляжі?

Статус учасника міжнародної програми «Блакитний прапор» передбачає наявність на пляжі сміттєвих контейнерів, достатньої кількості туалетів та душових кабінок, які повинні утримуватися в чистоті, а також закритого джерела питної води. Обов’язкова присутність рятувальних служб і наявність доступу до обладнання для надання першої медичної допомоги.

Пляжі, удостоєні цієї почесної відзнаки, крім того, повинні мати необхідну для комфортного і безпечного відпочинку інфраструктуру, зокрема для людей із обмеженими фізичними можливостями. Їх власники зобов’язані забезпечити вільний доступ на пляж, а перебування домашніх тварин суворо контролювати.

«Поява нового обладнаного пляжу за межами центру Кирилівки, і при цьому не прив’язаного до будь-якої конкретної базі відпочинку, може вирішити проблему перевантаження пляжів відпочиваючими в приватному секторі і в комфортабельних готелях центру селища, які не мають свого пляжу. Зараз ці категорії туристів змушені користуватися обмеженою кількістю пляжів в центрі селища або ж їхати на дикий пляж за Степком. Поява розвиненої інфраструктури на території нацпарку допоможе забезпечити гідний рівень обслуговування та організації пляжної зони і для них», – прокоментував ситуацію головний редактор НІАП «Кирилівка.Укр» Євген Смєльчаков.

Наскільки новий кирилівський пляж буде відповідати цим критеріям і чи отримає заповітну нагороду, визначить спеціальна комісія. Якщо це відбудеться, то стане справжньою подією для курорту, на більшості громадських пляжів якого сьогодні доречно вивішувати хіба що прапор лиха.

Поява берегової зони такого рівня могла б не лише сприяти процвітанню курортного селища, а відпочиваючим надати безпечне і комфортне місце під сонцем, але й  частково вирішила б нагальну проблему перевантаженості деяких місцевих пляжів. Всього десять кілометрів від завантаженого центру – і замість галасливого і не завжди чистого узбережжя простора облагороджена територія з усією інфраструктурою.

«Проект нового пляжу багато в чому нагадує те, що ми бачили в Бердянську кілька років тому. Так, Солом’яний пляж «Старе Місто» і пляж «Сонячний» добре розвантажили пляжі центру і дозволили відпочиваючим з цих районів користуватися повноцінною пляжною інфраструктурою, не залишаючи при цьому гори сміття на Дальній косі. Схоже, що Кирилівка зараз йде тим самим шляхом. Тому я очікую, що і комерційна модель нового пляжу буде схожа на бердянську. Поки що те, що ми бачимо, додає оптимізму, особливо беручи до уваги, що в минулого року Приазовський нацпарк саме на цій території ефективно вирішив проблему прибирання і вивезення сміття», – додала Юлія Суботіна, ресурс «Azov.UA».

Наявність «Блакитного прапора» навряд чи зробить з Кирилівки Сен-Тропе, але безумовно стане кроком, нехай і крихітним, в сторону європеїзації азовського курорту.

«Столичний регіон» раніше повідомляв про майбутній літній сезон у Кирилівці та на інших курортах Азовського моря.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також