Які права має прописана людина

 

Які права має прописана людина

Які права має прописана людина. З 2003 року в Україні юридично не існує поняття «прописка». Його замінила «реєстрація» – відмітка в паспорті про місце проживання. Але по-старому люди активно вживають термін «прописка».

Прописка може знадобитися при:

  • прийомі на роботу
  • оформленні кредиту
  • отриманні соціальних послуг
  • записі дітей в садок або школу

Чи впливає прописка на власність

Прописка за радянських часів дозволяла жити і користуватися нерухомістю. Але розпоряджатися без відома держави житлом було не можна. Тепер же, коли є право власності, саме власник житла може продати, подарувати, заповісти нерухомість або свою частку в ній. А реєстрація дає право жити в квартирі або будинку. При цьому, якщо навіть власник не прописаний в своїй оселі, він цілком може там проживати.

Право власності дозволяє продати нерухомість навіть без згоди на те що проживають там і зареєстрованих там осіб. А ось виписати без законних на те підстав власник житла насильно нікого не може. Потрібно звертатися до суду.

Якщо людина прописана в квартирі, чи має вона частку

Прописка дає тільки можливість проживати в квартирі. А право власності визначається правовстановлюючими документами. І якщо власник прописав родича або сторонньої людини в своїй нерухомості, це не означає придбання тим частки. при продажу нерухомості всі прописані в ній особи будуть виписані.

Купили будинок, а там прописана людина, що робити

Новий власник будинку або квартири має право виписати всіх раніше прописаних там людей, в тому числі колишнього власника. На підставі договору купівлі-продажу приймається відповідне рішення протягом 10 днів.

Ця норма прописана в Порядку «Реєстрації місця проживання і місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів». Там зазначено, що зняття з реєстрації здійснюється за заявою власника житла або його законних представників.

Щоб уберегти себе від несподіванок, в договорі купівлі-продажу необхідно прописати зобов’язання продавця знятися з реєстрації із зазначенням терміну. Також можливо один з платежів за нерухомість здійснити тільки після виписки колишнього власника.

Раніше “Столичний регіон” писав про те, що в Чорнобильській зоні горить 3 га лісу.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також