Діти Генпрокурора Рябошапки — громадяни Франції

 

Вчора, 26 грудня у Києві відбувся брифінг очільника ГПУ Руслана Рябошапки, на якому він розповідав про реформування Генеральної прокуратури в Офіс генерального прокурора. Але постає питання – чи може обіймати одну з найголовніших у Україні посад людина, чиї діти ніколи не житимуть в цій країні, адже вони є громадянами іншої країни.

Така інформація є в електронній декларації Руслана Рябошапки за 2018 рік. Всі три його сини: Тимур, Марко та Лука  мають громадянство Франції.

Також родина Рябошапки має у Франції справжній маєток: житловий будинок площею 145 квадратних метрів, який було придбано за понад 12 мільйонів гривень, та земельну ділянку площею 440 квадратних метрів.

Як це завжди буває серед українських можновладців, записано закордонне майно не на самого Руслана Георгійовича, а на його дружину – Олесю Андріївну Бартовщук. Також родина має будинок у 150 квадратів та земельну ділянку 318 квадратів у Нових Петрівцях (Вишгородський район Київщини).

Що стосується транспорту, то у родині – два позашляховики VOLVO XC 90, кожен вартістю майже в мільйон гривень.

На які гроші родина Генерального прокурора Рябошапки придала все це майно?

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на  телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Якщо подивитись розділ «Доходи», то можна з’ясувати, що торік Руслан Рябошапка заробив не так вже й багато, щоб купувати елітні авто, а також будинки з землею у Франції. Загалом він задекларував 776 534 гривні як гонорари та інші виплати та 51 гривню – проценти, отримані у «ПриватБанку», де він зберігає скромний депозит 5 014 гривень. Ще меншу суму – лише 86 євро Руслан Рябошапка тримає на депозиті у Caisse de Credit Mutuel (Страсбург). Як ми бачимо, всіх його грошей, що заробляє український Генпрокурор, не вистачило б навіть на одну автівку, не кажучи вже про обидва позашляховики та будинок вартістю понад 12 мільйонів гривень.

Але, як ми пам’ятаємо, Генеральному прокурору дуже пощастило з дружиною. Згідно з декларацією Руслана Рябошапки, саме Олеся Бартовщук поповнює сімейний бюджет набагато успішніше, ніж її чоловік. Торік дружина Генпрокурора України отримала зарплатні майже 4 мільйони гривень. Якщо точніше – 3 805 680 грн, і ще 816 тисяч отримала від продажу рухомого майна.

На депозиті у Страсбурзі Олеся Бартовщук тримає 18260 євро.

Але навіть якщо скласти всі доходи родини Рябошапка-Бартовщук, то і тоді маєтки та елітні авто подружжя не відповідають рівню їхнього сукупного доходу.

Ще одна графа декларації Генпрокурора нібито змогла б висвітлити це питання. Олеся Бартовщук позичила у страсбурзькому банку Caisse de Credit Mutuel Strasbourg Europe шалену суму у 510 000 євро. Більш того – вона спромоглася повернути цей кредит.

Річ у тому, що законодавство Франції у галузі фінансів – дуже жорстке. Банк може видати позики лише за умови, що розмір зарплатні отримувача не менш, ніж у тричі перевищує щомісячну виплату за кредитом. Оскільки гроші були повернуті лише за 2 роки, і враховуючи задекларовані доходи родини Рябошапко-Бартовщук, це могло відбутися лише за однієї умови – якщо доходи дружини Генерального прокурора вище, ніж вказано у декларації Руслана Рябошапки. До такого висновку прийшли журналісти «П’ятого каналу» у програмі «Спостерігач», які навіть побували у Страсбурзі, та відзняли французький будинок, в якому живе родина Генерального прокурора України.

І судячи зі всього, його діти – вже стовідсоткові французи, і не планують ніколи жити в Україні. Так що тут пан Рябошапка може реформувати ГПУ в ОГУ, або навпаки. Переатестовувати прокурорів, або закривати очі на те, що на більшості постів ми знову бачимо старі кадри. На щасливому житті дітей Рябошапки у Франції це не відіб’ється  жодним чином.

Раніше «Столичний регіон» повідомляв, що Віктор Чумак призначений головним військовим прокурором: Рябошапка узгодив кандидатуру з Зеленським

Хочеш розуміти, що дійсно відбувається навколо? Підписуйся на  телеграм-канал  t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також