Москва не буде добудовувати “Північний потік-2”?

 

Проєкт “Північний потік-2” триває і “Газпром” намагається створити видимість того, що веде роботи з укладання магістрального газопроводу по дну Балтійського моря, але все це – лише спроби зберегти обличчя перед іноземними інвесторами. Однак, крім однотипних заяв Шредера про необхідність зняття санкцій з РФ і, зокрема, з “Північного потоку-2”, не відбувається, пише “Newssky”.

Через пандемію коронавируса та цілого ряду інших цілком об’єктивних причин, на міжнародних ринках впали попит і ціни на газ. Російські “потоки”, зокрема, турецький, який був запущений у січні 2020 р., є напівпорожніми – обсяги закупівель турків не перевищують 10-15%, а борг турецьких компаній досяг 2 млрд дол. Тому російському газовому монополісту немає сенсу поспішати з газопроводом, адже він буде також напівпорожнім. Залишається один варіант – де-юре підтримувати видимість діяльності на “Північному потоці-2”, але де-факто нічого не робити. Адже в разі провалу проєкту, РФ не тільки втратить понад 20 млрд дол. інвестицій, але і тим самим знецінить акції багатостраждального “Газпрому”.

Суворі реалії для російської нафтогазової сфери, які виразилися в катастрофічному падінні попиту на газ, скорочення поставок, зниження цін і зростання збитків, російський монополіст змушений був вийти на іноземні ринки капіталу і вже в цьому році позичив 3,9 млрд дол. Однак, практично половина цих кошти пішла на погашення попередніх позик – “національне надбання” РФ виявилося в боргах. Реальність для “Газпрому” дійсно безрадісна. Чистий збиток компанії в I кварталі 2020 р. російськими стандартами бухгалтерської звітності склав 306 млрд руб. або понад 4 млрд дол. Цей результат став найгіршим за всю історію роботи монополіста незважаючи на те, що 2019 р. компанія також закінчила зі збитком в 190 млрд руб. Залишається тільки гадати, який збиток отримає монополіст за підсумками 2020 р.

З огляду на те, що до кінця 2020 р. “Газпрому” доведеться позичити на зовнішніх ринках ще майже 10 млрд дол., компанії ні в якому разі не можна давати слабину та визнавати себе переможеною стороною. У такому випадку від “Газпрому” відвернуться його віддані німецькі та французькі інвестори, для яких Росія була та залишається джерелом шалених грошей. Поки грошовий струмок тече, вони лобіюють інтереси Кремля, але як тільки припиниться, всі відхрестяться від свого партнера – нічого особистого, only business. Крім того, акції “Газпрому” різко втратять у ціні, коли інвестори зрозуміють, що компанія втопила понад 20 млрд дол., і це тільки на “Північному потоці-2”, але подібних провальних проєктів у газового монополіста збереться мінімум з десяток.

Експерти з різних куточків Росії прогнозують, що у 2020 р. через падіння нафтогазових доходів бюджету РФ недоотримає 50 млрд дол. або 3,5 трлн. руб., так що росіян чекають девальвація, емісія, нові податки та інше для покриття наростаючого дефіциту бюджету РФ, погіршення підприємницького клімату в країні, банкрутства та безробіття, корупція, зростання соціального невдоволення, злидні, протести.

Раніше “Столичний регіон” писав про ціни на житло в новобудовах Києва у червні.

Хочеш дізнаватися новини Києва першим? Підписуйся на телеграм-канал t.me/stolychnyiregion

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також