Василь Вірастюк позує: скульптура Іллі Муромця з’явиться у Києві

 

Василь Вірастюк став моделлю для пам’ятника Іллі Муромцю, який встановлять в реконструйованому парку «Муромець»

Про цей задум на своїй сторінці у Facebook розповів голова КМДА Віталій Кличко. Після закінчееня роботи скульптора встановити пам’ятник планують влітку в колишньому парку Дружби народів (нині він називається «Муромець»). Висота пам’ятника – 4,5 м, а вага – близько 2 тонн.

– Василь Вірастюк дійсно позував як модель. Він ідеально підходить для цього образу. Зазвичай такі скульптури робляться за п’ять років, але я використовую сучасні технології і постараюся завершити все до середини літа. Монумент буде встановлений на пагорбі, на двох великих валунах. Перед ним розіб’ють площу, встановлять лавки. Вже з бронзи відлили меч богатиря, сагайдак зі стрілами. На пам’ятнику багато деталей – спис, булава. Ілля на коні буде дуже динамічним, на вітрі розвиватиметься його накидка, – розповідає скульптор Володимир Журавель.

– У новому парку поєднаються і дух нашої доблесної старовини, і сучасність. А назву «Муромець» він отримав не випадково, бо розташований в історичному місці, де у 12–13 століттях була територія сторожової застави та місце постійної дислокації київської дружини. Парк буде облаштовано із використанням сучасних трендів в ландшафтній архітектурі, сучасною системою інформації та навігації, велодоріжками, сучасним освітленням, – написав Кличко.

29 березня у КМДА обрали переможця конкурсу благоустрою центральної частини урочища «Муромець» (колишній парк Дружби народів). Проект включає розгалужену схему велосипедних доріжок. Згідно з проектом, який переміг на конкурсі, на центральній алеї парку буде облаштована відокремлена двостороння велосипедна доріжка шириною три метри. Велосмуги шириною півтора метра будуть прокладані до вже існуючої доріжки «ж/м Троєщина – Європейська площа». Що надасть велосипедній мережі єдину зв’язність.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також