Звільнений голова Українського інституту національної пам’яті В’ятрович розповів про досягнуті цілі

 

Голова Українського інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович йде зі своєї посади, яку обіймав від 2014-го року. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Я завершив каденцію на посаді Голови Українського інституту національної пам’яті. Це були наповнені п’ять з половиною років. «Якщо ущерть наповниш біг хвилини снагою дум, енергією дій» — давав мені приклад Сверстюк. Робота стала щоденним продовженням Майдану задля втілення його цінностей. Можу сказати, що більшість амбітних цілей, які ставив перед собою, досягнув», – наголосив він.

В’ятрович перерахував цілі, які були досягнуті за час роботи інституту під його керівництвом:

  • Україна вільна від тоталітарної символіки;
  • архіви КДБ відкриті;
  • справедливість щодо учасників визвольного руху відновлено: їх визнано борцями за незалежність;
  • реабілітація жертв репресій за оновленим законом розпочалася;
  • проведено масштабну працю з популяризації української історії та розвінчування міфів про наше минуле.

Він також розповів, що робота інституту має тривати.

«Мають втілитися започатковані інституційні проекти: створення Музею Революції гідності та Архіву національної пам‘яті. Слід продовжувати роботу з популяризації історії – це знання, які роблять нас не лише розумнішими, але й сильнішими. Я отримав запевнення від Прем‘єр-міністра Олексія Гончарука, що, незважаючи на зміну керівника, Інститут збереже статус органу влади та інструменту політики національної пам‘яті, будуть продовжені формат та напрямки роботи», – написав він.

І додав:

«Дякую усім, хто був поруч протягом п‘яти років. Ми зробили багато. Як сказав перший з реабілітованих за новим законом багатолітній політв’язень Іван Мирон: «Україна стає Україною».

На сторінці історика – безліч коментарів.

Голова правління ВГО «Центр Стратегічних Досліджень» Павло Жовніренко написав:

«Вятрович з невеличкою командою, скромними статусом і бюджетом зробили для розплющення наших очей і підняття авторитету України на порядок більше, ніж весь Мінстець Він собі дійсно зробив прижиттєвий пам‘ятник – в наших головах. Тому – знімаю капелюха у пошані».

Волонтер і блогер Роман Сініцин так прокоментував подію:

«В’ятрович і очолюваний ним Інститут запустив цілий ряд незворотних процесів і цим вони круті, круті тим що працювали системно. Бо це про основне: про освіту і про інвестиції в майбутні покоління і про реформу в “головах”. І це про правду».

Професор Києво-Могилянської академії Сергій Квіт написав:

«Володимир В’ятрович належить до тих людей, які створюють обличчя нової української епохи: професійно, виходячи з українських традицій державотворення, шануючи пам‘ять, зважаючи на всі складнощі європейської історії ХХ століття. Йому треба подякувати за це».

Журналіст і політичний експерт Андрій Смолій:

«Ми ж добре розуміємо, що така фігура на державній посаді для нової влади вкрай небажана. Кого призначать на посаду не відомо. Але очікувати чогось доброго не доводиться, зважаючи на те що історична пам‘ять, українська мова та культура не в пріоритетах для нової влади».

В коментарях також наводять скріншот висловлювання щодо звільнення В’ятровича одіозного чиновника часів Віктора Януковича Андрія Портнова.

Mykola Revuk:

«Толі….єщьо буде».

Зображення може містити: текст

Фото: ua-news.liga.net

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що Інституту В’ятровича в Києві виділять понад сотню мільйонів гривень.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також