Європейський Союз може ввести персональні санкції проти Тетяни Засухи за фальсифікацію виборів

Спостерігачі ОБСЄ вимагають розслідувати факти підкупу виборців з боку Тетяни Засухи. До персональних санкцій проти Тетяни Засухи за фальсифікацію виборів можливо приєднаються США.

Вибори в Україні, як і у будь-який іншій демократичній країні, повинні бути чесними та вільними. Це аксіома, яка ні в кого не викликає сумніву. Ще один важливий момент – вони повинні відповідати стандартам ОБСЄ, оскільки наша країна є членом цієї організації. Однак нинішня парламентська кампанія в черговий раз продемонструвала, що не все у нас так добре зі стандартами, як цього б хотілося. І головна проблема, як завжди, пов’язана з підкупом.

В Україні в деяких мажоритарних округах існує налагоджена система – так звана «сітка», яка дозволяє гарантовано отримати певний відсоток голосів виборців на виборах. Зрозуміло, в обмін на якісь матеріальні блага – в першу чергу гроші. Вартість питання залежить від рівня виборів. На місцевих вона, як правило, менша, на парламентських – більша. Сьогодні в середньому платять за один голос 500 гривень.

У Васильківському районі Київської області така «сітка» функціонує давно. Її творець та власник – Тетяна Засуха, місцева поміщиця, яка контролює всіх та все в регіоні. У парламентських виборах 2019 року вона участі не бере. Але «сітка» без діла не простоює. Тетяна Засуха славиться тим, що вміє дуже швидко пристосовуватися та, як то кажуть, «перефарбовуватися»… Як сама вона каже, мовляв, підтримує вибір людей, а тому і владу, людьми обрану. Тому в черговий раз зробила свій вибір – «здала» в оренду «сітку» одному провладному кандидатові, який балотується по округу. Відзначимо, що Тетяна Засуха неодноразово робила так і раніше. Продаж налагодженої «сітки» – дуже прибутковий бізнес. Але цього разу щось пішло не так.


https://www.facebook.com/kyiv.voice/videos/2176130349275994/


Журналісти «Плюсів» та активісти передали в Окружну виборчу комісію 94 округу (Київська область) відео- та аудіоматеріали, які свідчать про підкуп виборців з боку Тетяни Засухи в інтересах одного з кандидатів у депутати. Дані матеріали передавалися в присутності представників міжнародних моніторингових організацій, зокрема, спостерігачів від ОБСЄ. Останні зробили гучну заяву, що беруть цю справу під особливий контроль. Причина – Тетяну Засуху раніше неодноразово звинувачували у фальсифікації виборів, проте вона кожного разу залишалася безкарною. Оскільки довіра до українських судів та правоохоронних органів в Європі не дуже висока, справа, судячи з усього, отримає продовження на міжнародному рівні. Пов’язано це з тим, що для європейців права та свободи громадян перш за все безпосередньо пов’язані з виборами – своєрідна «священна корова».

Що може статися з Тетяною Засухою? Багато що, до того ж все дуже неприємне. По-перше, ОБСЄ особливу увагу приділить розслідуванню фактів підкупу з її боку безпосередньо в Україні. Така увага з боку міжнародної громадськості буде додатково стимулювати наші правоохоронні органи добре робити свою роботу. По-друге, Європейський Союз може ввести персональні санкції проти Тетяни Засухи за фальсифікацію виборів, паралельно приєднавши до справи США, оскільки в питаннях втручання в чистоту виборів ЄС і США завжди діють спільно.

Добре, що прецеденти вже є. У 2004 році декілька українських чиновників вищого рівня потрапили під персональні санкції за спробу фальсифікації президентських виборів. Покарання були різними – починаючи від відмови у видачі віз, заборони вести бізнес безпосередньо або через довірених осіб, конфіскацію та арешт майна, яке було куплено незаконним шляхом та закінчуючи блокуванням і закриттям банківських рахунків.
Зараз все може бути набагато простіше і швидше, тому що всі необхідні матеріали є в розпорядженні представників ОБСЄ. І якщо українські правоохоронці та суди знову дозволять вийти Тетяни Засухи сухою з води, до справи підключиться європейське правосуддя. Невідворотне і нещадне. І персональні санкції введуть дуже швидко і надовго.


Раніше «Столичний регіон» повідомляв про хабарника на Фастівщині.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також