Як працюється жінкам-головам сільрад Київщини?

 

Кожного вільного від пленарних засідань тижня Ігор Кононенко відвідує села та селища області. Він знає, що загальнорегіональні проблеми мають свою специфіку в кожному районі, навіть кожне село, крім загальних негараздів, має власні.

«Відвідую багато населених пунктів Київщини і часто бачу, що голови сільських рад – жінки. І це не випадково. Завжди вважав, що місцевий рівень влади має бути поза політикою. Сільський голова в першу чергу – господарник. А чи знайдеш кращих фахівців з господарства, ніж українські жінки? Отож не дивно, що тяжку справу місцевого самоврядування жителі столичного регіону нерідко доручають своїм землячкам. Серед них голова села Перше Травня Тамара Семенюк, очільниця селища Калинівка Юлія Олексенко, голова села Пшеничне Алла Мусієнко. Бачу, як багато вони працюють, і розумію, наскільки їм потрібна допомога», – зазначає Ігор Кононенко.

Мальовниче Перше Травня
Село Перше Травня Обухівського району зустріло народного депутата радісним дитячим сміхом. Як розповідає голова сільради Тамара Семенюк, село розростається, багато молодих сімей, стало більше народжуватися діточок, отож вкрай необхідно розвивати соціальну сферу.


Жителі села довіряють Тамарі Григорівні управління спільним господарством з 2002 року. Кожен, хто бачить місцевий, по-домашньому затишний дитячий садочок «Золотий ключик» або охайну до стерильності місцеву амбулаторію, розуміє, чому громада зробила саме такий вибір. Позитивна та по-діловому налаштована, вона сама працює як бджілка і людей навколо себе згуртовує до праці.

Отож попри всі проблеми, характерні для нинішньої ситуації, Тамара Григорівна максимально ефективно використовує наявні ресурси. Наприклад, в амбулаторії на даному етапі немає лікаря. Отож сільрада заходилася будувати житло для залучення у село гарного фахівця. І так у всьому. Недаремно Семенюк нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Під час зустрічі з громадою Тамара Григорівна подякувала Ігорю Кононенку: «Дякуємо за всі ваші добрі справи та добрі наміри».

Вона розповіла громаді про його подарунок для села і додала: «Це, звичайно, мізер того, що ви робите у районі. Ми знаємо, яку велику допомогу ви надаєте і маленьким, і старшим, допомагаєте і вчителям, і школам, і садочкам. З такою людиною нам не страшно йти далі. А Вам, Ігорю Віталійовичу, хай щастить у всіх ваших намірах», – від імені громади села Перше Травня зазначила голова сільради.

Проблеми Пшеничного
Село Пшеничне – чи не найпроблемніше у Васильківському районі. Його сільраду очолює скромна та дуже беручка Алла Мусієнко.
Ігор Кононенко вирішив зустрітися з громадою у формальній обстановці. Теплого, погожого дня люди зібралися не на посиденьки біля клубу, вони з нетерпінням чекали народного депутата. Буйне цвітіння та запаморочливі пахощі оточуючої природи викликають захват у тих, хто приїздить у село гостювати, а селяни цього навіть не відчувають, оскільки в їхньому житті є багато проблем.
На початку зустрічі відчувалося, що молода голова сільради трохи нітилась у присутності такого гостя. Але невимушена манера спілкуватися та конструктивний підхід народного депутата, що опікується Київщиною, додали їй впевненості.


Хоча Ігор Кононенко в селі вперше, але добре знає його проблеми – навіть назви вулиць, які необхідно заасфальтувати. Це тому, що на Київщині активно працюють його приймальні громадян: постійна (у місті Обухів) та пересувна (помічники народного депутата почергово виїжджають у села столичного регіону).
Отож зустріч Ігор Кононенко відразу розпочав з конструктиву: «Знаю, що у вас нагальна потреба у медичному закладі. Тож повідомляю, що найближчим часом очікується виділення 600 тисяч грн субвенції з державного бюджету на будівництво нового ФАПу.


Також у вас дві найпроблемніші дороги: одна веде до сільського кладовища, інша – вулиця Мічуріна. Будемо вирішувати проблеми поступово: ремонт другої відтермінуємо до наступного року. А от проектна вартість першої дороги становить 1мільйон 180 тисяч грн. Подбаю, щоб ці гроші були виділені», – зазначив Кононенко.


Хоча в першу чергу Ігор Кононенко опікується питаннями загального соціального значення, та ніколи не забуває про розвиток спорту в селі, адже вважає, що це не просто дозвілля, а школа здорового способу життя, виховання характерів і профілактика соціально проблемної поведінки. Отож коли тренер звернувся з проханням подбати про місцеву команду, народний депутат зголосився допомогти.

«У кожному селі чи селищі є ряд «болючих» проблем, упорядкування яких покращить життя громади в цілому. У першу чергу це медичні та освітні заклади, тому ними опікуюся особливо і буду продовжувати робити це й надалі. Блискавичних результатів не обіцяю, але системна робота дасть свої результати за рік-другий», – наголосив Ігор Кононенко.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також