Вісім порад про те, як впливати на місцеву владу в умовах локдауну

 

Команда ГС “Мережа хабів громадянського суспільства України” підготувала серію інфографік про інструменти локальної демократії під час пандемії.

Як реалізувати громадський бюджет в умовах карантину? Де провести громадські слухання без ризику для здоров’я учасників та учасниць? На яких ресурсах інформувати населення про діяльність місцевої ради та заходи безпеки для боротьби з COVID-19? Відповіді на ці питання наведені в серії інфографік, які підготували експертки та експерти громадської спілки «Мережа хабів громадянського суспільства України».

«Реформа децентралізації надала нові повноваження та ресурси для місцевого самоврядування. Однак однією з головних умов розвитку повноцінного життєвого середовища в громадах є активна участь самих жителів цих громад у місцевому самоврядуванні. Одним з доступних та ефективних способів такої участі є використання діючих інструментів локальної демократії. Їх в Україні більше десяти і всі вони доступні для громадян. Наша команда працює над тим, щоб ці інструменти працювали ефективно навіть в умовах обмежень, які накладає пандемія. І одним з наших проєктів стали ці інфографіки, кожна з яких – це набір рекомендацій та порад, перевірених практикою», – Вікторія Золотухіна,проєктна менеджерка громадської спілки «Мережа хабів громадянського суспільства України».

З інфографік ви дізнаєтесь про те,

–   Як реалізувати місцеву ініціативу в умовах карантину;

–   Що таке – консультативно-дорадчі органи, навіщо вони створюються при органах місцевого самоврядування;

–   Як організувати дистанційний прийом звернень громадян;

–   Як реалізувати доступ до засідань колегіальних органів (ради, виконкому, депутатських комісій) попри обмеження;

–   Де шукати всю необхідну інформацію щодо загрози #COVID-19 та карантинних обмежень.

Переглянути інфографіки – https://www.hubs.org.ua/news/iak-vykorystovuvaty-instrumenty-lokalnoi-demokratii-v-umovakh-karantynu-infohrafiky/

Крім того ви можете ознайомитись з результатами дослідження доступності інструментів локальної демократії, проведеного Мережею хабів в девяти областях України,  зокрема в Київській області. Один з ключових висновків за результатами даного дослідження –  у більшості громад сьогодні існують бар’єри для участі жителів у місцевому самоврядуванні через те, що органи місцевого самоврядування не вносили зміни та уточнення до процедур локальної демократії. Більше про дослідження за посиланням – https://www.hubs.org.ua/news/vykorystannia-instrumentiv-lokalnoi-demokratii-v-umovakh-karantynu-zvit/

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також