В Україні можуть ввести винагороду за інформацію щодо корупційних злочинів

 

Вчора Верховна Рада (ВРУ) проголосувала в першому читанні президентський законопроєкт, що передбачає винагороду викривачам корупційних злочинів в розмірі десяти відсотків від суми «корупційної оборудки» або завданих державі збитків.

Законопроектом пропонується доповнити закон України «Про запобігання корупції» статтею 53-7 «Винагорода викривачу», яка передбачає право викривача корупції на винагороду за повідомлення про корупційний злочин. За заохочення викривачів корупції висловилися 283 народних депутата.

Документом передбачається три способи повідомлення про можливу корупцію:

  • уповноваженому органу за місцем роботи викривача;
  • через ЗМІ та громадські організації;
  • через анонімний канал Національного агентства з протидії корупції (НАПКА).

Законопроект розшифровує також і поняття викривача: це особа, яка переконана у достовірності інформації, що повідомляється нею про можливі факти корупції або пов’язані з нею правопорушень. У разі остаточного прийняття законопроекту (у другому читанні в цілому), викривачі отримуватимуть 10% від грошового розміру предмету корупційного злочину або розміру завданих державі збитків, але не більше ніж 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Винагороду планують виділяти з тих коштів, які надійдуть до казни у якості відшкодування збитків державі, від сплати санкцій, штрафів тощо.


Раніше «Столичний регіон» повідомляв, коли в Україні будуть проведені дострокові вибори.

Коментарі

    З такою судовою системою , з таким рівнем захисту інформатора про корупційний злочин будуть дуже вживані 2 побутові предмети: мішок цементу та тазік. Як ви зрозуміли – лише для інфооматора… амінь

Залиште коментар

Читайте також