У столиці проходить реконструкція відомого Будинку зі зміями

Будівельники працюють навіть у вихідні, щоб врятувати унікальний зразок київського модерну

У легендарному «Будинку зі зміями і каштанами» нарешті почалися реставраційні роботи. Будівля на вулиці Великій Житомирській, 32 стоїть у будівельних лісах. Територія навколо огороджена парканом. Особняк вже давно знаходиться в жалюгідному стані: його стіни вкриті великими тріщинами, ліпнина обсипається, від будівлі відвалюються великі шматки бетону. Рятувати будинок збиралися ще минулого року, але до робіт приступили тільки зараз.

Будівельники розповідають, що на об’єкт приїжджали реставратори і фотографували давню ліпнину інтер’єру для демонтажу і подальшого відновлення. Її ретельно відреставрують і повернуть на колишнє місце.

З вікон другого поверху по спеціальному будівельному жолобу спускають сміття, а величезні сталеві балки використовуватимуть для монтажу нових конструкцій даху. Його відремонтують у першу чергу. Будівельники кажуть, що реставрація буде тривати поетапно, кілька років та коштуватиме власникам будинку кілька мільйонів доларів.

Цей пам’ятник архітектури стояв занедбаним з початку 2000-х років. Новий господар обіцяв почати роботи у 2018 році, але у КМДА затвердили проект реставрації тільки у січні 2019 року. Як повідомлялося, на початку 2000-х будівництво планували реконструювати і відкрити готель, але нічого не було зроблено, а в 2016 році особняк виставили на продаж.

Новий власник вирішив зайнятися його порятунком. За два десятки років пам’ятник архітектури занепав: ліпнина на фасаді практично зруйнована, в будинку відсутні комунікації, стіни вкрилися тріщинами, а зі стелі шматками відлетіла штукатурка.

Довідка: «Будинок зі зміями і каштанами» збудували у 1911-1912 роках за проектом архітектора Ігнатія Ледоховського в популярному тоді стилі модерн.


Як раніше повідомляв «Столичний регіон», на Подолі відремонтують трамвайну зупинку та облаштують територію навколо неї.

‡авантаженнЯ...

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також