У «Слузі народа» вигадали новий податок для українців

 

Народний депутат України Олександр Дубінський пропонує ввести 1% податок на обмін готівкової валюти. Відповідний законопроект зареєстровано на сайті Верховної Ради. 

Доречність таких змін нардеп пояснив на своїй сторінці в Facebook.

«З приводу 1% податку з обміну валют (законопроект 2208). Вважаю, що при введенні чека з кожної касової операції (законопроект 1053-1) + жорсткі санкції через його не-видачу (1073-1) – потрібно створювати стимули для обміну валют в безготівковій формі. Тобто, якщо валюта розміщується на поточному / картковому / віртуальному рахунку – обмін проводиться без комісії. Якщо ж обмін йде в готівковій формі – платите податки в бюджет. На розвиток спорту», – написав він.

В коментарях до посту Дубінського ідею здебільшого не підтримали.

Миха Чаплига:

«Навіть моя теща по 100 баксів в квартал «скирдує»… Дуже багато старих людей також купують по 10-50 баксів… Так ти вдариш по пересічним».

Alex Yefremov:

«У вас рахунок в Приваті, а курс кращий, наприклад, у ПУМБі. Як бути?»

Сергій Головньов:

«Ви ж не зможете адмініструвати такий податок. На finence.ua розквітнуть оголошення куплю/продам валюту. Це навпаки ще більше зажене обмінники в тінь. Все, до чого призведе така норма – зростання тіньового обміну валют».

Прокоментувала ініціативу Дубінського заступник директора Центру економічної стратегії Марія Репко на своїй сторінці в Facebook.

«…Насправді будь-який подібний збір – просто спосіб загнати валютний обмін в тінь. Ми це вже проходили зі збором до Пенсійного фонду з купівлі готівкової валюти. Він приносив у бюджет на рік близько 200-300 млн грн, заганяючи в тінь операції населення на мільярд доларів! Вигідна ця історія тільки операторам чорного ринку, які сильно постраждали зі скасуванням цього збору в 2017 році. А на розвиток спорту кошти з бюджету виділяються, 11 мільярдів гривень у 2020 році заплановано», – написала вона.

Фото: file.liga.net

Раніше «Столичний регіон» повідомляв про те, що в уряді пообіцяли, що українців більше народжуватиметься, ніж помиратиме.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також