У Київраді хочуть призупинити будівництво і продаж квартир в ЖК Campus

Головним в представленому на засіданні протоколі робочої групи є прийнятий комісією Київради пункт про те, щоб призупинити на будівельному об’єкті всі поточні роботи, а також продаж квартир в ЖК Campus

На засіданні профільної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування 12 жовтня депутати одноголосно затвердили і підтримали всі рішення, прийняті напередодні робочою групою, яка вивчала протягом місяця питання навколо законності будівництва ЖК Campus на території НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (КПІ) по вул. Польовій, 38.

На своїй сторінці в Facebook депутат Київради Володимир Назаренко по закінченню засідання комісії написав: «Закликаю замовника будівництва, який продає комерційні квартири не порушувати закон і негайно припинити роботи на зазначених територіях». Також він зазначив, що офіційно будівництво ЖК Campus визнано незаконним і таким, що порушує вимоги містобудівного законодавства.

Відомо, що земельну ділянку в 1,23 га, на якій ведеться сьогодні будівництво, КПІ отримав у постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування навчально-житлового комплексу згідно з рішенням Київради № 1086/1747 від 12 липня 2007 року. Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки із зазначенням намірів побудувати навчально-житловий 4-х секційний комплекс з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення Департаментом містобудування та архітектури було зареєстровано 28 березня 2012 року. Зазначені наміри забудови там визначили, як допустимі.

Однак, як зазначили в ході засідання профільної комісії Київради, на території КПІ замість заявленого навчально-житлового будинку ведеться будівництво комерційного об’єкту – виключно житлового комплексу. В об’єкті будівництва ТОВ «Українська будівельна експертиза» зафіксувала відсутність площ з навчальної (освітньої) функцією.

Згідно наданого депутатам експертного звіту, ТОВ «Українська будівельна експертиза» зафіксовані і порушення поверховості проекту. Так, замість 16-ти, 22-х, 23-поверхових об’єктів, які повинні були будувати, в експлуатацію здали першу чергу будівництва в складі двох 25-поверхових житлових секцій А і Б на 520 квартир. В наданих документах також зазначається, що вихідні дані для коригування проекту з будівництва навчально-житлового комплексу на вул. Польовій, 38, в Солом’янському районі Києва Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради КМДА не зареєстровані.

У самому КПІ в зведенні на своїй території ЖК Campus нічого незаконного не бачать. Так, присутній на засіданні комісії представник КПІ Сергій Огінський заявив, що державна установа освіти здійснює свою діяльність в рамках чинного законодавства.

Тим часом, комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування направила звернення в прокуратуру і поліцію Києва, а також в ДАБІ щодо проведення перевірки дотримання законності при проектуванні і будівництві навчально-житлового комплексу по вул. Польовій, 38. Депутати кажуть про можливе скасування містобудівних умов і обмежень забудови чотирьох земельних ділянок, скасування дозвільних документів на будівництво з усіма витікаючими з цього наслідками.

Залиште перший коментар.

Залиште коментар

Читайте також